Özel bireylere sporla katkı sağlandı

Kastamonu'da üniversite öğrencileri, yürüttükleri proje ile özel bireylerin, gelişimine sporla katkı sunuyor.

  • 706
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Özel bireylere sporla katkı sağlandı

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “Engelleri Oyunla Aşalım” projesi ile özel bireylerin gelişimine katkı sağlıyor.

Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, proje çerçevesinde İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulunu ziyaret ederek özel bireylerle bir araya geldi.

Üniversite öğrencileri, özel bireylere basketbol, voleybol, futbol, bowling, ok atmaca, yakar top başta olmak üzere çeşitli spor oyunları oynattı.

Oyunların ardından üniversite öğrencileri, özel bireylerle birlikte yaş pasta kesti.

"Motor becerilerini geliştirmek için bazı sportif faaliyetleri gerçekleştiriyoruz"

Özel bireylerin motor becerilerini geliştirmek için çeşitli sportif faaliyetlerde bulunduklarını söyleyen Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Aslı Yüzgeç, "Projemiz çerçevesinde bugün Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri olarak İhsan Ozanoğlu Özel Meslek Eğitim Lisesi okulunda sportif faaliyetler gerçekleştiriyoruz. İhsan Ozanoğlu Özel Meslek Eğitimi öğrencileriyle üniversitemizin öğrencilerini bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Projemizin amacı özel bireylerle öğrencilerimizi bir araya getirmek ve akranlarıyla buluşturarak, motor becerilerini geliştirmek. Bunun için bazı sportif faaliyetleri gerçekleştiriyoruz." dedi.

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Bahar Gülsüm, "Projemizin amacı özel birey gençlerle akranları olan üniversite öğrencilerini buluşturarak özel birey gençlerin kişisel becerilerini arttıracak sosyal ve sportif faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yüreğimizde engel yok, biz birlikte güçlüyüz, unutmayalım." diye konuştu.

Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi İnci Sumat, "Özel birey gençlerimize oyun aktiviteleriyle birlikte toplum içerisinde hem psikolojik hem de sosyal olarak katkılar sağlamayı amaçladığımız etkinlikleri yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Sabahat Kaymakcı, "Özel birey gençlerimizin oyun temelli sportif aktiviteleriyle kaba ve ince motor becerilerinin geliştirilmesini hedefliyoruz." diye konuştu.