Özel İdare 'İyi ki varsın Eren' dedi

Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk Aslan ve Özel İdare personeli aileleriyle birlikte 'Kesişme İyi Ki Varsın Eren' filmini izledi.

  • 1589
Özel İdare 'İyi ki varsın Eren' dedi

Genel Sekreter Selçuk Aslan ve Özel İdare personeli aileleriyle birlikte; Trabzon Maçka'da teröristlerce kurulan hain pusuda şehit verdiğimiz Eren Bülbül ve şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in hayatını konu alan "Kesişme; İyi Ki Varsın Eren" filmini izledi.

Duygusal anların yaşandığı film sonrası Genel Sekreter Selçuk Aslan; filmi çok beğendiğini belirterek, ülkemizin her köşesinde olduğu gibi, Trabzon Maçka’da 13 çocuklu bir ailenin yiğit evladının, bir devlet memuru bir asker olarak kahramanca görev yapan bir başka yiğitle yollarının kesişmesini ve hain terör örgütüne karşı mücadelesini izledik.

Gerçek bir hikâyeden alınan filmi izlerken, son bölümünde hepimizi duygulandıran, yüreğimize dokunan sahnelerde, sadece ben değil salondaki iş arkadaşlarımız, aileleri ve çocuklarıyla beraber “İyi ki Varsın Eren” dedik.

Bu film vesilesiyle, şehit kahramanlarımız Eren Bülbül yavrumuza, yiğit Mehmetçiğimiz, Kahraman Astsubayımız Ferhat Gedik’e Allahtan rahmet, sevenlerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum.

Böyle bir filmle bizleri buluşturan bu kahramanlığı milletimiz nezdinde ölümsüz hale getiren, filmin yapımcısından, senaristine, oyuncularına ve emeği geçen herkese, ilimiz sinemalarında oynatılmasında, bu programın organizasyonunda emeği geçenlere ve tüm personelimize, ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Filmi birlikte izleyenler arasında 2016 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Uğur Yıldız'ın eşi Perihan Yıldız’da vardı. Özel İdare çalışanı olan Perihan Yıldız, filmi gözyaşlarıyla güçlükle izlerken, "cennette şehitler bağında olduğunu bildiğim eşime ve tüm şehit arkadaşlarına dualarımızı, selamlarımızı sevgilerimizi yolluyorum. Bu vatan için canını seve seve veren her bir yiğit bana eşimi ve şehit arkadaşlarını hatırlatır. Bir yandan da bu vatanın ne büyük bedellerle yurdumuz olduğunu gösteren güzel bir film olmuş. Bu anlamlı filmi herkesin görmesini tavsiye ediyorum. Genel Sekreterimize bu organizasyon için çok teşekkür ediyorum" dedi.