'Pastalı' özel futbol turnuvası

Aile ve Sosyal Politikalar Kastamonu İl Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından 'Sevgi Evleri Bizim Evlerimiz' projesi kapsamında Sevgi Evinde kalan çocuklar için pastalı ve kutlamalı futbol turnuvası düzenledi.

  • 1124
'Pastalı' özel futbol turnuvası
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Turnuvayı Sevgi Evinde kalan öğrenciler 5-1 kazandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Kastamonu İl Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile hazırlanan ‘Sevgi Evleri Bizim Evlerimiz’ projesi kapsamında Kastamonu Sevgi Evleri’nde kalan gençler ile BESYO öğrencileri arasında futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvayı Sevgi Evleri 5-1 kazandı. Ayrıca BESYO’lu öğrenciler, proje kapsamında Sevgi Evinde kalan çocuklarla vakit geçirirken hem de pasta keserek özel kutlama yaptılar.

Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından Sevgi Evlerinde yaşayan gençlere sosyal, kültürel, psikolojik yönden kendilerini geliştirebilmesi, topluma yararlı birer evlatlar olarak yetişmesi amacıyla bir proje uygulandı. BESYO öğrencileri tarafından ‘Sevgi Evleri Bizim Evlerimiz’ adı verilen proje kapsamında Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Sevgi Evleri’nde kalan gençlerle futbol turnuvasında bir araya geldi.

Sevgi Evleri’nde kalan gençlerin daha fazla sosyalleşmesine katkı amacıyla düzenlenen futbol turnuvasını Sevgi Evi öğrencileri, karşılaşmayı 5-1 kazandı. Maç sonrasında Sevgi Evlerinde kalan gençler için pasta kesildi. Pasta kesimi sonrasında Sevgi Evi öğrencilerine kupa ve madalya verildi.

Organizasyonun farkındalık oluşturmak için önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Kastamonu İl Müdür Vekili Şaban Çakıroğlu, “Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu organizasyonunda bizi davet ettiler, çocuklarımızı. Çok güzel bir maç oldu çocuklarımızın daha fazla sosyalleşmesi için. Bu tür organizasyonların çok katkısı oluyor. Güzel ve heyecanlı geçti. Çocuklarımız çok memnun oldular. Teşekkür ediyoruz” dedi.

Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Zafer Şahin ise, “Yönetim ve Organizasyon dersi çerçevesinde bir takım etkinlikler düzenledik. Bu etkinliklerden bazıları futbol, bazıları balbol, görme engelliler futbolu, aynı zamanda ayak tenisi. Bugün de salon futbolu etkinliğimiz oldu. Salon futbolu etkinliği sırasında Sevgi Evleri’nde kalan kardeşlerimiz ile birlikte bir farkındalık yaratmak istedik. Onları buraya davet ettik. Hep birlikte çok güzel maçlar yaptık. Hem bizim kendi okulumuzdaki öğrencilerimiz hem de Sevgi Evlerinde kalan öğrencilerimiz için dostluk maçı yaptık. Her iki tarafta çok mutlu oldu. Umarım bundan sonra da etkinliklerimiz artarak devam eder” diye konuştu.