PTT Kargo'dan gazetelere jest

Basın İlan Kurumu(BİK) Kastamonu Şube Müdürlüğü'nün girişimleriyle 1 Eylül 2018 tarihinde Kurum  uhdesine geçen ilçe gazetelerinin kargo maliyetlerini düşürmek amacıyla PTT Kargo ile indirim protokolü imzalandı.

  • 1182
PTT Kargo'dan gazetelere jest
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü ile PTT Kargo arasında var olan indirimli kargo hizmeti protokolünden il ve ilçelerde faaliyet gösteren gazetelerin de faydalanması için Kastamonu Şube Müdürlüğümüzün bir süredir yürüttüğü çalışma sonuçlandırıldı. Dün BİK Kastamonu Şube Müdürlüğü binasında  PTT Başmüdürü Mustafa Nalbant ve BİK Müdürü Yaşar Kuru indirimli kargo protokolüne imza attı.

BİK Şube Müdürü Yaşar Kuru, protokol ile Tosya, İnebolu, Taşköprü ve Araç ilçesindeki toplam 7 gazetenin kargo maliyetlerini dörtte üç oranında azalacağına dikkat çekerek, PTT Kastamonu Başmüdürü Mustafa Nalbant’a basın sektörüne katkılarından dolayı teşekkür etti.

İmzalanan protokol kapsamında gazeteler Basın İlan Kurumu Kastamonu Şube Müdürlüğüne gönderecekleri kargoları daha uygun fiyatlarla ve kayıtlı olarak ulaştırma imkânına kavuştu.

GAZETECİLER GÜNÜ’NDE JEST OLDU
PTT Kastamonu Başmüdürü Mustafa Nalbant, PTT Kargo olarak basına bu protokol kapsamında hizmet verecek olmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.
Basın İlan Kurumu  Şube Müdürü Yaşar Kuru, ilçe gazetelerinin kargo maliyetlerini düşürmek amacıyla imzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyerek, “Yapılan protokol tarihinin 10 Ocak olması nedeniyle  Çalışan Gazeteciler Günü’ne denk gelmesi ayrı bir anlam taşıdı. PTT Başmüdürümüz Mustafa Nalbant ve  ve İşletme Müdürü Bürkan Ürün’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İlçe gazetelerimiz için önemli bir gelişme olarak değerlendiriyorum. Protokol sayesinde ilçe gazetelerimiz, kurumumuza göndereceği kargolarını kayıtlı olarak hızlı ve ekonomik bir şekilde gönderme imkânına kavuşmuş oldu.” dedi.