"31 Mart, bu kutlu yürüyüşte önemli bir dönüm noktasıdır"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan "Bizim şimdi IMF'ye borcumuz var mı? Yok. Şimdi bizden borç istiyorlar. Biz emin adımlarla bu yolda yürüyoruz. Bu can bu tende oldukça Allah'ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız" dedi.

  • 512
&quot31 Mart, bu kutlu yürüyüşte önemli bir dönüm noktasıdır"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim şimdi IMF'ye borcumuz var mı? Yok. Şimdi bizden borç istiyorlar. Biz emin adımlarla bu yolda yürüyoruz. Bu can bu tende oldukça Allah'ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız." dedi.

Erdoğan, Kuzeykent Meydanı'nda düzenlenen partisinin Kastamonu mitinginde halka hitap etti.

Türkiye'nin maruz kaldığı saldırılar sebebiyle büyük bedeller ödediğini belirten Erdoğan, "CHP, IMF ile ilk anlaşmayı yapandır. Biz göreve geldik. Ne diyordu bunlar? 'AK Parti IMF'ye gidecek.' 23,5 milyar dolar borçla biz IMF'nin alacağını kucağımızda bulduk. Sıfırladık mı? 2013 Mayıs'ında sıfırladık. Bizim şimdi IMF'ye borcumuz var mı? Yok. Şimdi bizden borç istiyorlar. Biz emin adımlarla bu yolda yürüyoruz. Bu can bu tende oldukça Allah'ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız." diye konuştu.

Erdoğan, terör örgütlerinin saldırılarının da faizin, kurun ve enflasyonun da yükünü milletin çektiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

"Biz, çektiğimiz 17 yıl boyunca bir yandan ülkemizi her alanda dev eserlerle ve hizmetlerle buluştururken diğer yandan da milletimizin üzerindeki yükü almanın gayreti içerisinde olduk. Allah aşkına şu Kastamonu'nun 17 yıl önceki yapısına bir bakın, bir de şimdiki yapısına bakın. 17 yıl önce mi daha iyi bir yerdeydik, yoksa bugün mü daha iyi bir yerdeyiz? Okullarla, hastanelerle, havalimanlarıyla, yollarla ve Ilgaz Tüneli'yle Kastamonu çağ atladı. Nereden nereye geldi? Daha da ileriye gideceğiz daha da güzel şeyler olacak. Adaletten ulaşıma, enerjiden çalışmaya, spordan sanata kadar her alanda milletimize geçmişte göremediği şeyleri hamd olsun önüne getirdik." 

"15 Temmuz'da ülkemize ve istikbaline sahip çıktık"

Erdoğan, asker ve polisle sahada teröristlere nefes aldırmadıklarını vurgulayarak, "15 Temmuz'da milletimizle birlikte ülkemize ve istikbaline sahip çıktık." dedi. 

Sanayinin çarklarını, toprağın verimini, tezgahın bereketini, ekmeği büyütmek ve refahı artırmak için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Erdoğan, "Hedeflerimize ulaşmaya inşallah az kaldı, inşallah baharla birlikte sadece havalarda değil, yüreklerde de bir ferahlık, bir sıcaklık ve bir sevinç iklimine kavuşacağız. Bunun için 31 Mart seçimlerinin istikrar ve güven ortamının devamına hizmet edecek şekilde sonuçlanması çok önemli." diye konuştu.

Tarihin en önemli yönetim reformlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçmekle işlerini çok kolaylaştırdıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselttiğimiz gün, Allah'ın izniyle her şey çok farklı hale gelecek. 31 Mart, bu kutlu yürüyüşte önemli bir dönüm noktasıdır. Sizlerin hem şehriniz hem ülkeniz için en doğru kararı vereceğinize inanıyorum." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından alandakilerle "Beraber yürüdük biz bu yollarda" dizelerini seslendirdi. 

Notlar

Kastamonu Kuzeykent Meydanı'ndaki mitinge, Kastamonu'nun çeşitli ilçelerinden gelen vatandaşlar da katıldı.

Türk bayrakları ve AK Parti flamaları ile donatılan meydana, üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları bulunan "Büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız", "Vatanımıza, bayrağımıza, istikbalimize uzanan her eli kırarız", "Sevdamızın ve davamızın lideri" ve "Mazlumların umudu, dünya lideri Erdoğan" posterler asıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanan "Lider" filminin gösterildiği mitingde, yeniden aday gösterilen Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü de birer konuşma yaptı.

Daha sonra Erdoğan, partisinin Kastamonu belediye başkan adayları ile fotoğraf çektirdi.

Mitinge, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Leyla Şahin Usta katıldı.