"Gençlerimiz 21'inci yüzyılın becerilerine sahip olmalı"

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu "Gelecek teknolojide, gençlerimize güveniyoruz. Ülkemiz ve şehrimiz için eğitim çok önemli" dedi.

  • 562
&quotGençlerimiz 21'inci yüzyılın becerilerine sahip olmalı"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında finanse edilen ve Kastamonu Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan Kastamonu Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (KASGİM ) faaliyetlerine Çatlakoğlu Konağı’nda başladı.

İnovatif Gençlik Derneği tarafından programlar çerçevesinde Kastamonu’da gençlere girişimcilik ve inovasyon alanlarında liderlik yapacak ve Kastamonu ilinde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak genç girişimciler yetiştirilecek.

Kastamonu Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi faaliyetleri kapsamında Girişimcilik, İnovasyon, Siber Güvenlik, Blockchain Teknolojisi, Robotik, Kodlama, Elektronik, İnsansız Hava Araçları konularında uygulamalı eğitimleri veriliyor.

İnovatif Gençlik Derneği’nin yaptığı çalışmaları yakinen takip eden ve gerekli desteği gençlere sağlayan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, İnovasyon ve girişimcilik eğitimlerinin gençlerimiz için büyük önem taşıdığını ifade etti. Gençlerin 21’inci yüz yılın becerilerine sahip olması gerektiğinin altını çizen Vidinlioğlu, “Girişimcilik, yazılım, kodlama gibi alanlarda verilecek eğitimlere desteklerimiz sürecek. Biz her zaman söylüyoruz şehrimiz için ülkemiz için eğitim çok önemli. Çatlakoğlu Konağımızda düzenlenen kursların bizde ayrı bir yeri var. Çünkü gelecek teknolojide. Biz bunu biliyoruz. Gençlerimize güveniyoruz. İnovatif Gençlik Derneği’ni kutluyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu birliktelikten önemli projelerin ortaya çıkacağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İnovatif Gençlik Derneği Başkanı Tayfun Öztürk ise projeye verdiği desteklerden ötürü Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na müteşekkir olduklarını söyledi.

KASGİM’de ayrıca Kastamonulu genç girişimcilerin de yer alacağı girişimcilik buluşmaları ve Türkiye Genç Girişimcilik Ödül Töreni her ay düzenleneceği bilgisi verildi.