"Gün bir olma, beraber olma günüdür"

TEÇ-SEN Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaçakoğlu, 27 Şubat'ta İdlib kırsalında meydana gelen hain saldırı nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

  • 483
&quotGün bir olma, beraber olma günüdür"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kaçakoğlu; "Türkiye Cumhuriyeti Devleti 27 Şubat 2020’de İdlib kırsalında, katil Esed unsurlarıyla zalim işbirlikçileri tarafından alenen ve alçak bir hava saldırısına maruz kalmıştır.

Allah korkusu taşımayan, insan sevgisi tanımayan caniler Regaib Kandilimizi kana bulamışlardır.

Derinleşen İdlib krizi milli bekamızı en üst düzeyde tehdit eden bir hüviyete bürünmüştür.

İdlib’de vuku bulan hunhar saldırıda 36 kahramanımız şehit olmuş, 32 kahramanımız da yaralanmıştır.

Elbette acımız çok büyüktür.

Bundan sonra hiçbir bahanenin, hiçbir sözün itibarı, iradesi ve inandırıcılığı kalmamış, bütün ezberler bitmiş ve tükenmiştir.

Rusya Federasyonu bizim tarafımızdan malum olan menfur ve meşum yüzünü bir kez daha göstermiş, Türkiye’ye karşı beslediği gizli husumeti açıkça ifşa etmiştir.

Katil Esed cinayet ve rezaletleriyle resmen düşman kampa yerleşmiş, nefretin ve şiddetin yegane failine dönüşmüştür.

Sonunu hazırlayan şerefsiz Esed hain ve hunhar saldırılarının karşılığını en ağır şekilde almalı, Türk milletine silah çevirmenin, bomba atmanın sonuçlarına acı şekilde muhatap olmalıdır.

Milli güvenliğimizi temin maksadıyla bulunduğumuz alanlarda karşımıza kim çıkarsa çıksın doğduğuna pişman edilmeli, bunun gereği can pahasına yapılmalıdır.

Bugünkü oldukça hassas dönemde, siyasi polemiklerle oyalanmak, ahlaken sorunlu tartışmalarla meşgul olmak vatanseverlikle, Türkiye sevgisiyle asla tavzih ve tevil edilemeyecektir.

Gün bir olma, beraber olma, birlikte aynı cephede, aynı şuur ve ruhda buluşma günüdür.

Kimin hangi siyaset anlayışının, hangi fikri ve ideolojik akımın mensubu olduğunun bir önemi elbette kalmamıştır.

'Önce ülkem ve milletim' ilkesinde cesaretle kucaklaşmak mühim bir zorunluluktur.

Bütün Türk vatandaşlarının seferberlik ruhuyla yeni bir Milli Mücadele ortak paydasında kenetlenmeleri mukadderatımıza istikamet çizecek istiklal ve istikbal meselesidir.

Türkiye şehitlerine sahip çıkarak dökülen kanları yerde bırakmayacaktır.

Muzaffer Türk milleti, Allah’ın izniyle melaneti devirecek, hainleri yerle yeksan edecektir.

Tüm Eğitim Çalışanları sendikası olarak Türkiye’nin egemenlik haklarının muhafazasıyla birlikte güvenlik ihtiyaçlarının fedakarlıkla karşılanacağına inanmakta kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine sonuna kadar güvenmektedir. Biriz, diriyiz, hep birlikte güçlüyüz, aşılmaz son kaleyiz.

Yılgınlık yoktur, umutsuzluk yoktur, taviz ve teslimiyet söz konusu bile edilemeyecektir.

Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimize Allahtan rahmetler, gelen acı haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara sabırlar dierim."