"İnsanlığın koronavirüs salgınından kurtulması için dua edelim"

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 545
"İnsanlığın koronavirüs salgınından kurtulması için dua edelim"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü; "Miraç, sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (sav)'in manevi anlamda en yüksek dereceye ulaştığı, içinde büyük hikmetler barındıran, mucizelerle dolu, bereketli bir gecedir.

Mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Miraç Hadisesi, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin de mutlak habercisidir.

Miraç Kandili; insan gönlünün aydınlandığı, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği,paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı kandil gecelerinden biridir. Bu mübarek gecede yapılacak dualar; dünyada barışın sağlanması, İslam aleminde akan Müslüman kanının durması, ülkemizde ve tüm dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artması için olmalıdır.

Böylesine mübarek geceler; bizim için kendimizi sorgulama, yenileme, ahlakı erdemlere adım adım yükselme imkânı olmalıdır. Bu mübarek geceleri, camilerde din kardeşlerimizle birlikte ibadetlerimizi yerine getirerek geçirmeye alışkın bir toplum olarak bu akşam içimiz buruk olacak. Dünya genelinde bir salgın ve pandemi olarak ortaya çıkan COVİD19 virüsünün ülkemizde yayılımının önüne geçmek amacıyla bu kandil akşamını evlerimizde geçireceğiz. İbadetlerimizi evlerimizde gerçekleştireceğiz. İnşallah bu mübarek gecede milletimizin ve tüm insanlığın koronavirüs salgınından kurtulması için de dualarımızı edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle  saygıdeğer hemşerilerimizin Miraç Kandili'ni kutluyor; İslam alemine, ülkemize ve Kastamonu'muza hayırlar getirmesini temenni ediyorum."