"Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır"

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 294
"Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü yazılı mesajında; "Sakarya Meydan Savaşı'nın kazanılmasından sonra, Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'ya, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı ile 'Mareşal Rütbesi'nin verilişinin yıl dönümünü ve ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur.

Tarihimiz boyunca kendine 'gaza' anlayışını şiar edinen aziz milletimiz, gazilerimiz ve şehitlerimizin kanıyla sulanan topraklarımızda, zaferlerle dolu bir medeniyeti inşa etmiştir. Tarihimizde başta 1071'deki Malazgirt Meydan Muharebesi olmak üzere, Miryokefelon Savaşı, Selçukluların Haçlı Seferlerine Karşı 200 yıl süren vatan mücadelesi, Kudüs'ün Fethi, İstanbul'un Fethi, İstiklal Savaşı gibi birçok destansı mücadele, dönüm noktası olarak tarihe altın harflerle yazılmıştır. Ecdadından almış olduğu gaza anlayışıyla dün olduğu gibi bugün de 15 Temmuz'daki hain darbe girişimine karşı ezanları dindirmeyen, bayrakları indirmeyen Gazi Milletimiz, gerektiğinde yavrularını annesiz babasız büyütüp, vatansız büyütemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.Eli kanlı terör örgütlerine karşı yıllarca mücadele eden Gazi Milletimiz, sadece 15 Temmuz günü 251 şehit, 2194 gazi vererek, her zaman bu kutsi unvanı layıkıyla taşımıştır. Gazi Milletimizin bağımsızlık ve demokrasi hissiyatını hiçbir tank ezip geçememiştir.

Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.  Atalarımızın canlarıyla, kanlarıyla bize emanet ettiği güzel yurdumuzun tek bir çakıl taşını kimseye vermeyiz ve verdirtmeyiz. Bizler, yedi düvelin en yıkıcı silahlarına karşı durup bu kutsal coğrafyayı vatan olarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Gerekirse seve seve canlarımızı vereceğiz, ama milletimizin iradesinin önüne geçmek isteyenlere aman vermeyeceğiz. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içinde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum."