"Ülkemiz, oynanan oyunların üstesinden gelecektir"

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 441
"Ülkemiz, oynanan oyunların üstesinden gelecektir"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Özdemir; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadelemizin, Büyük Zaferle noktalanmasını takiben, Büyük Önder Atatürk’ün, 'Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir' dediği  Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünü büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Dünya genelinde yaşanan küreselleşme ve doğal kaynak yetersizliğine bağlı olarak uygulanagelmekte olan ve ülkemizi de doğrudan ve dolaylı olarak hedef alan entrikalara, komşu ülkelerde yaşanan iç karışıklıklara ve kaoslara rağmen ülkemiz, milletimizin eşsiz sağduyusu ve asla sarsılmayan milli ve manevi değerlerine bağlılığından kaynaklı iradesi ile bu tür oyunların da üstesinden gelecek, Cumhuriyetimizin 100. yılında çok daha güçlü ve büyük Türkiye için belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla, bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle topyekün inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşımız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır.

Bu büyük zaferin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Ülkemiz için bir zenginlik olan söz konusu farklılıkları ayrılıklara dönüştürmeye, kadim kardeşliğimizi sabote etmeye, vatanımızın bütünlüğünü milletimizin birliğini bozmaya yönelik kirli oyunları ve bu oyunları kurgulayanlara feraset sahibi milletimiz dün olduğu gibi bugünde hak ettiği cevabı verecek güce, kudrete ve azme sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı’nda, 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum."