"Üye avcısı sendikalar harekete geçti"

Teç-Sen Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaçakoğlu "Bu siyasi sendikalar ava çıkmış, avcı edasıyla eğitim çalışanlarını avlama derdine düşmüşler" dedi.

  • 463
"Üye avcısı sendikalar harekete geçti"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kaçakoğlu yaptığı açıklamada; "Malum yetki döneminin kavgaları, oyunları, salvoları, yalanları, aba altından sopa göstermeleri, üyelerimize geçici görevlendirme tehdit edercesine mobbing uygulamaları son hızıyla devam ediyor.

11 ay boyunca eğitim çalışanları için eylem dahi yapmayan, kamu çalışanlarının dertleriyle dertlenmeyen ideolojik saplantılı siyasi sendikacılar, 'Bize 1 Ay Üye Ol' sloganıyla anlaşmışlar gibi istisnasız eğitim çalışanlarına saldırıyor.

Neymiş yetkiyi alacaklarmış. Yıllardır yetkiyi aldınız da ne oldu. Kamu çalışanlarının, eğitim çalışanlarının hangi sorununu çözdünüz? Mesele Eğitim Hazırlık Ödeneğinin eğitim çalışanlarının tümüne verilmemesi sorununu mu?, Hizmetli/Memur olarak görev yapan öğretmenlerin sorununu mu?, Hizmetli olarak çalıştırılan engelli personellerinin sorununu mu? Sözlü sınav sorununu mu?, Eğitim çalışanlarının salon başkanı ve gözcüsü olmaması sorununu mu? Neyi çözdünüz veya neyi çözeceksiniz?

Yaptığınız ve yapacağınız en kral işiniz liyakatsiz, hukuksuz müdür atamak, makam ve mevki dağıtmak, kamu çalışanlarını kutuplaştırmak.

Şimdi bu siyasi sendikalar ava çıkmış avcı edasıyla eğitim çalışanlarını avlama derdine düşmüşler. Yetkiyi alana kadar bize 1 ay üye olun tuzağını kurup, eğitim çalışanlarını kafeslemeye çalışıyorlar.

Bilinmelidir ki Teç-Sen üyeleri ve eğitim çalışanları sayı da değildir. Satılık da değildir. Kamu ve egitim çalışanları '1 Ay Bize Üye Ol' diyenlere rest çekmek, hadlerini bildirmek ve 11 ay neredeydin? demek, üyelerimizin ve eğitim çalışanlarının boynunun borcudur.

Bizim bu ideolojik siyasi sendikalardan istediğimiz beklediğimiz hiçbir şey yoktur. Bunların da kamu çalışanlarına vereceği hiçbir şey yoktur."