Sara Hastası Genç, Ölü Bulundu

Kastamonu'da sara ve şizofreni hastası genç, ormanlık alanda ağaca asılı olarak bulundu.

  • 976
Sara Hastası Genç, Ölü Bulundu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Daday ilçesinde ikamet eden Soner Karakaş (28), 1 Kasım Pazar sabahı saat 11.00 civarında habersiz bir şekilde evden ayrıldı. Sara ve şizofreni hastası Soner Karakaş, akşam saatlerinde eve dönmeyince yakınları tarafından aranmaya başlandı ancak bulunamadı. Bunun üzerine Soner Karakaş’ın yakınları, durumu emniyet güçlerine bildirdi.

Olay yerine gelen emniyet güçleri ve jandarma ekipleri, bir süre Karakaş’ı çevrede aradı. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Karakaş için Kastamonu İl Afet ve Acil Yardım Müdürlüğü ekiplerinden yardım istendi. Daday'a giden Kastamonu AFAD ekipleri, köylüler ve jandarma ekipleri ile emniyet güçlerinin de desteğiyle Karakaş’ı aramaya başladı.

Aralıksız Daday ilçesinde ve çevresinde ekipler tarafından aranan Soner Karakaş, tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Öte yandan, mantar toplamak için ormanlık alana giden vatandaşlar, Daday’ın Hozorlar Kırı mevkisinde ağaçta asılı bir şekilde ceset buldu. Durumun emniyet güçlerine bildirilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, cesedin Soner Karakaş’a ait olduğunu tespit etti.

İntihar ettiği şüphesi üzerinde duran emniyet güçleri, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından cesedi, Daday Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırdı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)