Soğukkanlılığa davet etti

Zafer Partisi Kastamonu İl Başkanı Osmanoğlu, Kayseri'de yaşanan olayın ardından Suriye'deki olaylar karşısında vatandaşları soğukkanlı olmaya ve tahriklere kapılmamaya davet etti.

  • 1030
Soğukkanlılığa davet etti

Zafer Partisi Kastamonu İl Başkanı Dilek Osmanoğlu çağrıda bulunarak, Kayseri'de yaşanan olayların ardından Suriye'de bayrağımıza ve askerlerimize yapılan saldırılara karşı vatandaşları soğukkanlı olmaya ve tahriklere kapılmamaya davet etti.

Başkan Osmanoğlu, "Dün Kayseri’de yaşanan olayların ardından, Suriye’de Türk bayrağımıza ve askerlerimize karşı yapılan saldırılar Türk Milletinin büyük tepkisine neden olmuştur. Bu üzücü olaylar karşısında Kastamonu’daki Zafer Partili ve Zafer Partisi’ne gönül vermiş yurttaşlarımıza önemli bir çağrıda bulunmak istiyoruz." dedi.

"GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN İŞLERİNİ ZORLAŞTIRMAYALIM"

Osmanoğlu, "Zafer Partisi Kastamonu İl Teşkilatı olarak bu olumsuz olayları en sert şekilde kınıyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğinin tehlikede olduğu bu gibi olayların artması ülkemizin geleceği için büyük bir tehdittir. Siz değerli vatanseverlerden isteğimiz, polis ve asker sayımız şu anda zaten yetersiz durumdayken kışkırtmalara kapılmadan ve güvenlik güçlerimizin işlerini güçleştirmemektir. Bu durumu bazı çevrelerin istismar etmek istedikleri görülmektedir. İşlerin daha kötü bir noktaya gelmemesini sağlamak ve güvenlik güçlerimizin çağrılarına uymak vatandaşlık görevidir." diye konuştu.

"PROTESTOLARIMIZI HUKUKİ ZEMİNDE YAPMALIYIZ"

Osmanoğlu, "Yaşanan olaylar göstermiştir ki Zafer Partisi ilk günden beri iktidarı, muhalefeti en çok da Türk milletini kararlı bir şekilde uyarmakta haklıdır. Mevcut yönetimde olanların sığınmacılar konusundaki tavrı açıktır. Suriye ile ilişkilerin koparılması ne kadar yanlış ise, Türk Milletinin galeyana gelerek sığınmacıları kendisinin geri göndermeye çalışması da o kadar yanlıştır. Protestolarınızı hukuki bir zeminde duyurmak için partimize üye olabilirsiniz. Geri dönüşlerin, güvenlik güçlerimiz tarafından ve planlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bunun için geri dönüş öncesinde atılması gereken adımlar vardır. Genel Başkanımız Ümit Özdağ, bu adımları yıllardır Türk milleti ile paylaşmıştır.

Stratejik göç mühendisliği ile demografik yapımızın değiştirilme ve işgal planlarına karşı 8-9 Ağustos’ta 57. Alay Yürüyüşü için Çanakkale'de olacağız.

Bu planlı işgale hukuki zeminde nasıl direneceğimiz konusunda bilgilendirme seminerlerimizden yararlanabilirsiniz." diye konuştu.

Zafer Partisi Kastamonu İl Başkanı Dilek Osmanoğlu şöyle devam etti:

"Tekraren ifade etmek isterim ki Kastamonu halkını olaylar karşısında soğukkanlı bir şekilde izlemeye, tahriklere kapılmamaya, en ufak bir tahrik girişimini partimize ve güvenlik güçlerine bildirmeye davet ediyorum."