Staj-Çırak FED Ankara'yı mesken tuttu

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu (Staj-Çırak FED) dernekleri ile birlikte Ankara'da görüşmeler yaptı.

  • 472
Staj-Çırak FED Ankara'yı mesken tuttu

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu (Staj-ÇırakFED) dernekleri ile birlikte Ankara'da TBMM’de ve parti genel merkezlerinde görüşmeler yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Musavvat Dervişoğlu'nun seçilmesiyle hem hayırlı olsun ziyareti hem de ilk grup toplantısına katılan federasyon heyeti, grup toplantısı bitiminde federasyon adına bir plaket takdim ederek staj ve çıraklık sigorta mağdurları olarak yasa teklifi hazırlanması hususunda ve konunun kamuoyuna duyurulması adına destek talep etti.

Dervişoğlu, konu ile ilgili Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu'na talimat vererek taleplerle ilgili destek sözü verdi.

İYİ Parti vekillerinden Ümit Özlale ile görüşen staj mağdurları, kendilerinden de konu ile ilgili desteklerini talep etti.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN BÜYÜK DESTEK SÖZÜ

Daha sonra federasyon heyeti, Zafer Partisi Genel Merkezinde Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ ve başdanışmanı Mehmet Akif Cenkçi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Başkanı Murat Bal tarafından bilgi verilerek konu ile ilgili destek istendi.

Staj ve Çıraklık mağduriyeti hakkında geniş bilgisi olan Özdağ destek sözünü verdi ve konu hakkında düşüncelerini heyete bildirdi. Görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü.

YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Federasyon heyeti daha sonra Yeniden Refah Partisi Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Parti Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Osman Ağaoğlu ile uzun bir görüşme sağlandı.

Görüşme içeriğinde, Yeniden Refah Partisinin daha önce vermiş olduğu kanun teklifinin takibi ve kamuoyundaki baskının artırılması yer aldı.

Ziyaretlere Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Başkanı Murat Bal’ın yanı sıra İstanbul Dernek Başkanı Selçuk Aydın, diğer dernek başkanları, Murat Aydın, Canan Küsmez, Kubilay Albayrak, İmdat Yöğrük, Müslüm Alagöz ve yardımcıları katıldı.