Şubat ayının en çok konuşulan dizileri belli oldu

Televizyon kanalları birbirinden heyecanlı dizilerle ekranlara gelmeye başlarken,diziler Şubat ayında adeta birbiriyle yarıştı.

  • 608
Şubat ayının en çok konuşulan dizileri belli oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan dizileri belli olurken yayın hayatına başlamaya hazırlayan ve yayın hayatına başlayan dizilerde özellikle "asker" ve "tarih" teması ön plana çıktı.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, Şubat ayının televizyon raporunu çıkardı. Ajans Press'in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre,özellikle son zamanlarda ekranlara gelen tarihi ve askeri dizilerin popülaritesinin artmaya başladığı belirlenirken geçtiğimiz ayın en çok konuşulan dizisi 358 habere konu olan Diriliş Ertuğrul oldu. Diriliş Ertuğrul'u 297 habere konu olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz takip ederken ilk bölümünden itibaren izleyiciyi ekran başına kilitleyen Sen Anlat Karadeniz dizisi 271 haberle listenin üçüncü sırasında yer aldı. Ufak Tefek Cinayetler 236 haberle dördüncü sırada yer alırken, Vatanım Sensin 206 haberle beşinci, Çukur 178 haberle altıncı, İstanbullu Gelin 175 haberle yedinci, Payitaht Abdülhamid 166 haberle sekizinci, Çocuklar Duymasın 163 haberle dokuzuncu Kırgın Çiçekler 135 haberle onuncu sırada yer aldı.

DİZİ İSMİ

KANAL

HABER ADET

DİRİLİŞ ERTUĞRUL

TRT 1

358

EŞKIYA DÜNYAYA HUKÜMDAR OLMAZ

ATV

297

SEN ANLAT KARADENİZ

ATV

271

UFAK TEFEK CİNAYETLER

STAR TV

236

VATANIM SENSİN

KANAL D

206

ÇUKUR

SHOW TV

178

İSTANBULLU GELİN

STAR TV

175

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD

TRT 1

166

ÇOCUKLAR DUYMASIN

KANAL D

163

KIRGIN ÇİÇEKLER

ATV

135