Taekwondoda geleneksel iftar yemeği!

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun geleneksel iftar yemeklerinden ilki Ankara'da düzenlendi.

  • 2203
Taekwondoda geleneksel iftar yemeği!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Taekwondo Federasyonu geleneksel iftar yemeğinin ilkini Ankara İlci Otel'de düzenledi.

İftar yemeğine; Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Uluslararası Organizasyonlar Dairesi Başkanı Ozan Çetiner, Taekwondo Federasyonu Başkanvekili Dr. Oktay Duymaz, Yönetim Kurulu Üyesi M. Fahri Aykırı, Taekwondo Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı Av. Kenan Eren ve Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Kurban ile Taekwondo Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin ve Ankara, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Çankırı, Karabük, Nevşehir ve Kırşehir illerinden il temsilcisi, antrenör ve hakemler ile ülkemizi uluslararası arenalarda başarı ile temsil edip, bayrağımızı göndere çektiren Avrupa ve Dünya Şampiyonları birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü içerisinde iftar yemeğinde buluştular.

300'e yakın davetlinin katıldığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, "Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır diyor Hz. Mevlana. Bizler, aynı şeyleri, aynı duyguları hissediyoruz. Beraber hedeflerimiz var. Ülkenin en başarılı federasyonuyuz, bunu en son Avrupa Şampiyonasında bir kez daha gösterdik. Başarı, aşağıdan yukarı, anne babadan başlayıp, antrenörden, kulüplere, milli takıma kadar herkesin emeğinin olduğu bir meyvedir. Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu dönemde geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayan önemli bir genç nüfusumuz var. Bizler, vatanını, ülkesini seven, iyi vatandaşlar yetiştiriyoruz. Bütün hepimiz bunun için uğraşıyoruz. Taekwondonun özünde disiplin var, saygı var, sevgi var, şefkat var, merhamet var. Bu duygular zaten bizim özümüzde, inancımızda da var. Bu başarılarda emeği olan, desteklerini sunan herkese teşekkür ederiz. Hepimiz taekwondo şemsiyesinin altındayız. Sevinci de sıkıntıyı da paylaşacağız. Cenab-ı Allah bizim ve ülkemizin yolunu açık etsin, birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Ramazan-ı Şerif'in ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını bir kez daha niyaz eder, katılımlarınız için teşekkür ederim. Allah, yar ve yardımcınız olsun." dedi.

Kaynaşmanın yaşandığı iftar yemeğine Kastamonu'dan katılan İl Temsilcisi İsmail Arıkan, antrenör Numan Haçat ve Seydali Alkan; geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği için Başkan Metin Şahin ve Genel Koordinatör Ramazan Erçin başta olmak üzere tüm federasyon yetkililerine teşekkür ettiklerini belirttiler.