Tarihi meydanda su basma sorunu çözülüyor

Kastamonu Belediye Başkanı Vidinlioğlu, 'Tarihi meydanda yağmur suyu birikme sorunu ortadan kaldırılıyor. Şehrimizin sorunlarını tek tek çözüyoruz.' dedi.

  • 941
Tarihi meydanda su basma sorunu çözülüyor

Kastamonu’nun yıllara sirayet eden alt yapı sorununu çözmek için Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu öncülüğünde çalışmalar aralıksız sürüyor.

Göreve geldiği günden bu tarafa alt yapıya 150 Milyon TL üzerinde yatırım yapan ve alt yapının şehrin atar damarı olduğunu ifade eden Başkan Vidinlioğlu, İller Bankası garantörlüğünde Dünya Bankası’ndan çekilecek 5 yıl ödemesiz akabinde ise 25 yıla bölünecek 25 milyon avroluk kaynak ile 168 kilometre içme suyu, 68 kilometre ise atık su hattının yenileneceğini duyurmuştu.

Başkan Vidinlioğlu dün ise Tarihi Nasrullah Meydanı’nda yağışlar sonrasında oluşan su basma sorunu için yapılan çalışmayı inceledi.

Başkan Vidinlioğlu yaptığı açıklamada, "Tarihi Nasrullah Meydanı’mızda aşırı yağışların ardından meydana gelen su basma sorununu dünya üzerinde son sistem olarak bilenen kazısız yönlendirilebilir yatay sondaj uygulaması ile çözüyoruz. Bu uygulamamız ile 400’lük ve 120 metre uzunluğundaki polietilen boruyu yüzeyden 5.5 metre derinliğinde ve kazı işlemsiz Karaçomak Deresi’ne ulaştırarak tarihi meydanımızda yağmur suyu birikmelerinin önüne geçmiş olacağız. İncelemelerini gerçekleştirdiğimiz bu çalışmamızı hızla tamamlayacağız. Şehrimizin sorunlarını tek tek çözmeye devam ediyoruz. Kastamonu’muz için, hemşehrilerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. İncelemelerimiz esnasında bir araya geldiğimiz değerli hemşehrilerime de samimi sohbetleri, gülen yüzleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu.