Taşköprü'de depremzedelerle bir araya geldiler

Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen ve Başkan Abdullah Çatal, Taşköprü'de depremzede ailelerle bir araya geldi.

  • 1136
Taşköprü'de depremzedelerle bir araya geldiler

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra barınma sıkıntısı çeken 172 afetzede Taşköprü ilçesinde uygun olan bölgelere yerleştirildi.

İlçeye gelerek yeni yuvalarına yerleşen aileler, Taşköprü Kaymakamlığı ve Taşköprü Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen yemek programında bir araya geldi.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda depremzedeler ile yakından ilgilenen Kaymakam Bekir Özen ve Başkan Abdullah Çatal, her zaman ve her sıkıntı anlarında yanlarında olduklarını belirterek geçmiş olsun dileklerini dile getirdiler.

Yemek sonrası konuşma yapan Başkan Çatal, "Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Şunu asla unutmayın ki bizler her zaman sizlerin yanındayız." dedi.

Sizlerin evlatları bizlerin evladı

Çatal, "Taşköprü ilçesi olarak bizde yakın bir zamanda sel afetinde mağdur olduk. Ama güçlü bir şekilde ayağa kalkmayı bildik ve başımıza gelen bu afetten sonra da güçlü bir şekilde ayağa kalkacağımıza emin olun ve ümidinizi hiç bir zaman yitirmeyin. Sizler istediğiniz süre Taşköprü’de kalabilirsiniz Taşköprü artık sizlerin bir evi."

Düzenlenen programa, Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Velioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yasin Bulut ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Halil Çelik katıldı.