Taşköprü Lalelerle başka güzel!

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ilçeye Kasım ayında soğan olarak diktikleri lalelerin açmasıyla ilçenin ayrı bir hava ve görünüme kavuştuğunu belirterek Türk kültüründe ayrı bir yeri olan lalelere vatandaşların ilgisinden de son derece memnun olduklarını kaydetti.

  • 722
Taşköprü Lalelerle başka güzel!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Taşköprü Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nce ilçenin çeşitli yerlerine dikilen 70 bin adet lale baharın kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle birlikte açtı.

Kış sezonunda dikimi yapılan ve ilk baharın gelişiyle çiçek açan laleler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ve beğeni gördü. Tarihi Taş Köprü etrafı başta olmak üzere parklara ve ilçe girişinde ki yeşil alanlara dikilen laleler fotoğrafçıların da ilgi odağı oldu.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü ilçemizin yeşillik alanlarına ve ilçe girişine dikilen 11 farklı çeşitte 70 bin lalenin açmasıyla birlikte, ilçenin daha güzel ve farklı bir görünüme kavuştuğunu belirterek lalenin Türk kültürü ve sanatında da ayrı bir yeri olduğuna dikkat çekti.

Vatandaşlar ise bir çok ilde bile olmayan bu peyzaj ve görsellikten dolayı Belediye Başkanı Arslan’ı ve personelini tebrik ettiler.

Mehmet TUĞCU