Tekerlekli düzenekle yeniden yürüdü

Tosya ilçesinde bir aracın çarpması sonucu beli kırılarak sakat kalan sokak köpeği, tekerlekli düzenek sayesinde yeniden yürüdü.

  • 1647
Tekerlekli düzenekle yeniden yürüdü

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bir aracın çarptığı köpek, vatandaşlar tarafından hareketsizce yerde yatarken bulunarak belediye ekiplerine teslim edildi.

Hayvan barınağına götürülen köpek, bir vatandaş tarafından masrafları karşılanarak özel bir veteriner kliniğinde tedavi altına alındı.

Yapılan kontrollerde köpeğin bel kısmındaki bir kemiğin kırıldığı tespit edildi. Ameliyatla köpeğin beline platin takıldı. Belindeki kırık sebebiyle arka ayaklarını kullanamayan köpek, tekerlekli düzenek sayesinde yeniden yürümeye başladı.

Tosya Yaşat Sev Hayvanseverler Derneği Başkanı Zehra Erden, bakımını üstlendiği köpeğe bebek gibi bakıyor.

Elleri ile beslediği ve tüm ihtiyaçlarını karşıladığı köpeğin yeniden yürümesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Zehra Erden, sokak hayvanlarına karşı duyarlılık gösterilmesi gerektiğini söyledi.

"Bu şekilde yaşatmaya çalışıyorum"

Sürekli olarak sokak hayvanlarını beslediğini ve mama yetersizliği ile mücadele ettiklerini söyleyen Zehra Erden, "Beli kırılmış bir şekilde çaresizce ağlarken bulundu. O halini geldiğimde gördüm. Bel kısmının alt tarafı tutmuyordu. Penguen gibi yürüyordu. Şu an benim dördüncü evladım oldu. Bu biraz daha benim için farklı. Ben gezdiriyorum, banyosunu yaptırıyorum. Bu şekilde yaşatmaya çalışıyorum" dedi.