Tosyaspor Voleybol Takımı, yarı finale yükseldi

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Tosyaspor Voleybol Takımı, yarı finale yükseldi.

  • 1388
Tosyaspor Voleybol Takımı, yarı finale yükseldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tosya Kapalı Spor Salonunda Yıldız Kızlar Yarı Final maçlarında Tosyaspor Voleybol Takımı ile Kastamonu ekiplerinden ASP GSK Voleybol Takımı karşı karşıya geldi. Tosyaspor Yıldız Kızlar Voleybol Takımı Gamze Kulaoğlu, Mervenur Çicek, Emine Akdana, Şevval Sever, Ayşenur Güven, Gamze İrem Çoşkunlu, Sedanur Okumuş, Elif Nur Özbakan, Betul Turhan, Şeyma Çukurcu Betül Turhan ve Libero Esin Çolak ile yarı finalde kadroda yer alan isimler oldu.

Tosyaspor Voleybol Takımı, ev sahibi olmanın avantajını iyi kullanan setlere çok iyi bir başlangıç yaptı. Servis atışlarında ve file önlerindeki başarılı blok savunmasıyla dikkat çeken Tosyaspor, ilk 3 seti farklı kazanarak rakibi ASP GSK Voleybol Takımını 75-29 mağlup ederek, adını 4’lü finale yazdırdı.

Yıldız Kızlar Mahalli Voleybol Ligine ilk kez katılmasına rağmen, 4’lü finale kalmanın sevincini yaşayan Tosyaspor Voleybol Takımı, önümüzdeki haftalarda yapılacak son 2 karşılaşmadan da galibiyet elde etmesi sonucu şampiyonluğunu açıklayacak.

Tosyaspor Voleybol Takımı Koçu Ali Şentürk, “Finale Tosya adını yazdırmak bizim için büyük gurur kaynağı oldu. Oyuncularım maç öncesi verdiğimiz taktikleri ve mola arasında yaptığımız taktiksel değişiklikleri oyuna iyi yansıttılar, savunma hattında ve servis atışlarındaki üstünlüğümüz farkı açmamızı sağladı, önümüzdeki süreçte her yıl şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturma hedefindeyiz. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz, 4’lü finalde Tosya’yı en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın, 2017 yılı Salon sporlarında Tosya adının sıkça duyulacağı bir sezon olacak” dedi.