Türk Aksakallılar Birliğinden UEFA'ya sert tepki

Milli futbolcumuz Merih Demiral'ın Avusturya'ya attığı golün ardından Türklerin sembolü olan Bozkurt işareti yapmasına iki maç ceza veren UEFA'ya Türk dünyasından tepki yağıyor.

  • 579
Türk Aksakallılar Birliğinden UEFA'ya sert tepki

Merkezi Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan Türk Aksakallılar Birliği UEFA'nın bu çifte standart kararına sert tepki gösterdi.

Aksakallılar Birliği Başkan Yardımcı Elnur Eltürk yaptığı açıklamada, Türk milketinin onurunu ve gururunu bu tür çifte standart kararlarla kimsenin küçültemeyeceğini belirterek, 300 milyon Türk Dünyası olarak yarın Türkiye'nin yanında olacaklarını belirtti.

Elnur Eltürk, "Şunu belirtmek isteriz ki Türk milletinin gururunu bir kağıt parçasıyla, bir kararla kıramayacaklar. UEFA, Bozkurt  yaptığı gerekçesiyle 2 maç ceza vererek 300 milyon Türk'ün kalbindeki sevgiyimi yok edeceğini sanıyor. Türk milletinin ruhuna sinmiş, özüne kadar işleyen Bozkurt, Türk Dünyası'nın gururudur. Türk milleti tarihiyle gurur duymaktadır. Yarın Hollanda karşısında 300 milyon Türk Dünyası Türkiye Milli Takımının yanında yer alacak. Kalbimiz sizinle aslanlan parçaları." diye konuştu.