Türkan Şoray, hayranlarına 'müjde'yi verdi

Kocaeli 5. Kitap Fuarı'na konuk olan Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, sevenlerine albüm müjdesi verdi.

  • 566
Türkan Şoray, hayranlarına 'müjde'yi verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkan Şoray, hayranlarına ’müjde’yi verdi

Kocaeli 5. Kitap Fuarı’na konuk olan Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, sevenlerine albüm müjdesi verdi.
Kocaeli Kitap Fuarı’na yazdığı ’Benim Sinemam’ adlı kitapla konuk olan Türkan Şoray, fuarda sevenlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sultan’ın söyleşisi ve uzun kuyrukların oluştuğu imza gününde adeta izdiham yaşandı. Bugüne kadar 200’ün üzerinde film çevirdiğini söyleyen Şoray, “Artık hayatta bir de kitabım var. Bunu bir albümün izlemesini istiyorum. Kısa zaman içinde bu albümü sevenlerimle paylaşmak istiyorum” dedi. Üç film projesinin çalışmaları arasında olduğunu kaydeden Sultan, ayrıca yeni sezonda ’Mühürlü Kalpler’ adlı TV dizisinde oynayacağını söyledi.
Öte yandan Türkan Şoray, fuardan ayrılmadan önce Büyükşehir Belediyesi’nin ’Engelsiz Kitap’ ve ’Onlar Gelemiyorsa Biz Onlara Gideriz’ adlı kitap kampanyasına destek verdi. Sultan, çocuklar adına düzenlenen ve fuarın iki önemli sosyal sorumluluk projesi olan kampanya için yetkililere teşekkür etti.
Bu arada geçen yıl Seka Film Platosu’nda oynadığı ’Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’ dizisi nedeniyle hemen her gün Kocaeli’nde olduğunu hatırlatan Türkan Şoray, burada özellikle İzmit simidi ve saray helvasına adeta aşık olduğunu söyledi. İstanbul’a dönerken saray helvası alacağını söyleyen Sultan’a Büyükşehir Belediyesi jest yaparak saray helvası hediye etti. Jeste çok sevinen Türkan Sultan, yetkililere teşekkür etti.