Ülkü Ocakları Halep'e sessiz kalmadı

Kastamonu Ülkü Ocakları Halep için düzenlediği yardım kampanyasında bir kamyon dolusu ihtiyaç ve gıda maddeleri dualarla Halep'e uğurladı.

  • 1675
Ülkü Ocakları Halep'e sessiz kalmadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında Halep için yola çıkan yardımları kendi imkanlarıyla götüren Ülkü Ocakları İl Başkanı Resul Köprülü, Halep’te zor şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışanlara Ülkü Ocakları tarafından insani yardımda bulunduklarını söyledi.

Halep için başlattıkları yardım kampanyasının kısa bir sürede yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Resul Köprülü, yardımlarından dolayı hayırsever Kastamonululara teşekkür etti.

Yardım kampanyası ile Halep’te yaşanan drama sessiz kalmak istemediklerini belirten Köprülü, “Yardımlarımızın yüzde 85 kısmı kuru gıda olmak kaydıyla çocuk bezi, ilaç ve kıyafet olmak üzere yardımlarımızı topladık. Toplanan yardımlar Halep’in tam merkezine, insanı yardıma ihtiyacı olan yerlere gidecek. Kampanyamıza ilerleyen zamanlarda tekrardan devam edeceğiz inşallah. İnsanlık dramı yaşayan çocuklarımızla yardım etmenin gururunu yaşıyoruz. TIR’ımızda bir ailenin ihtiyacı olan her şey bulunuyor. Kampanyamız kapsamında milletin emaneti olarak gördüğümüz bir tek pirinç tanesine zeval gelmemesi için uğraştık. Bizlere aziz milletimizin emaneti olan bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına kadar her aşamasının bizzat içerisinde yer aldık. Halep’te bir katliam yaşanmaktadır. Gözlerin gördüğü, kulakların duyduğu bu insanlık dramına sessiz kalmak istemedik. Oradaki kardeşlerimizin yaralarının sarılması gerekiyor. Biz de Kastamonu’dan elimizden ne gelirse onun destek vermeye devam edeceğiz. Yardımlarınız da hiçbir siyasi ayrım gözetmeden eksik etmeyen tüm kurum ve şahıslara soydaşlarımızı bu zorlu zamanlarında yalnız bırakmadıkları için sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Allah yapmış oldukları yardımları kabul eylesin” diye konuştu.