'Üyelerimiz bu duruma göz yummayacaktır'

Kastamonu Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Kayaçal, 'İnanıyoruz ki, üst düzey dernek üyelerimizden birileri, derneğimizin bu duruma gelmesine göz yummayacaktır.' dedi.

  • 2754
'Üyelerimiz bu duruma göz yummayacaktır'

Kastamonu Galatasaray Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı Mehmet Kayaçal, açıklamada bulunarak, "İnanıyoruz ki, üst düzey dernek üyelerimizden mutlaka birileri, derneğimizin bu duruma gelmesine göz yummayacaktır." dedi.

Kayaçal, Kastamonu Galatasaray Taraftarlar Derneği ile ilgili yaptığı açıklamada;

"2004 yılının Mart ayında kurduğumuz, Kastamonu Galatasaray Taraftarlar Derneğimizi 9 yıldır bu noktaya getirdik. Galatasaray Spor Kulübü'nden derneğimize tebliğ edilen taahhütnamede geçen yıl 5 bin TL olan aidatların, bu yıl 25 bin TL'ye çıkartıldığı ifade edildi. 9 yıldır kulübe resmi aidat vererek bağlı olan 50 dernekten birisi olan derneğimiz, Türkiye'deki onlarca dernek gibi, bu yıl bu aidatı ödeyemeyecek konuma gelmiştir.

Dernek yönetim kurulu olarak yaptığımız istişareler sonucunda, 13 Mayıs Cumartesi günü Saat 14:00'te Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı'ndaki Türkiye Kamu-Sen Lokali'nde, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Kararı almış bulunuyoruz.

Bu kongrede mevcut başkan aday olmayacak ve yönetim kurulu olarak da herhangi bir aday çıkartmayacağız. Aday olmak isteyen herkese de tüm kolaylıkları sağlayacağız. Borçsuz bir şekilde derneğimizi devredeceğiz. Çocukluktan beri sevdalısı olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü'nün futbol takımı şu anda açık ara şampiyonluğa yürümesinin, derneğimize sahip çıkılması için çok büyük bir fırsat olarak gördüğümüz için, şampiyonluk matematiksel olarak kesinleşmeden, 13 Mayıs Cumartesi günü, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı yapacağız.

Tüm üyelerimizi, derneğimize sahip çıkmaya davet ediyoruz. İnanıyoruz ki, üst düzey dernek üyelerimizden mutlaka birileri, derneğimizin bu duruma gelmesine göz yummayacaktır. Kongrede kimse yönetime aday olmazsa, derneğimizin kayyuma gitmesini engellemek adına, genel kurul başkanlık divanına, fesih maddesi için yazılı teklif vereceğiz. Bunun için de, üye sayımızın yarısından daha fazla çoğunun, kongrede bulunması gerekmektedir.

Bu vesileyle, tüm üyelerimizi eksiksiz olarak kongremize bekliyoruz. Bu kongremizin önce ilimize, sonra da kulüp camiamıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan temenni ediyoruz.

Bu vesileyle, Galatasaray Futbol Takımına da şampiyonluk yürüyüşünde, sonsuz başarılar diliyoruz."