Vidinlioğlu'na 'Yılın İl Belediye Başkanı' ödülü

Kırıkkalegücü Spor Kulübü tarafından düzenlenen '15. Kırıkkalegücü Ulusal Spor Ödülleri' Kırıkkale'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

  • 4061
Vidinlioğlu'na 'Yılın İl Belediye Başkanı' ödülü

Kırıkkale İl Müftülüğü Külliyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve sunuculuğunu Güven Göktaş’ın yaptığı "Kırıkkalegücü Spor Ödülleri", 15’inci kez sahiplerini buldu.

Kastamonu Belediyespor GSK’nin ülkemizi Hentbol EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde temsil etmesi ve spor branşlarına verilen destekten ötürü “Yılın İl Belediye Başkanı Ödülü” Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na verildi.

VİDİNLİOĞLU: "KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK"

15. Kırıkkalegücü Ulusal Spor Ödülleri gibi prestijli, geleneksel hale gelen bir organizasyonda Kastamonu’ya böyle anlamlı bir ödülün layık görülmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Vidinlioğlu ödül törenindeki konuşmasında; “Elde edilen başarılar, ödüller, kupalar aynı bir sporda olduğu gibi belediyede de ekip ruhu işidir. Bu ödülü tüm ekibimiz adına aldığımı ifade etmek isterim. Amatör spor branşları, kulüplerimizin, bu kulüplerimizde spor yaşantılarını sürdüren ve ilimizin başarısı için mücadele eden çocuklarımızın desteklenmesi her zaman ifade ettiğim bir konu. Belediye olarak amatör spor branşlarımıza medikal ve spor malzemeleri, ulaşım-konaklama, gıda gibi konu ne olursa olsun imkanlarımız doğrultusunda yardım ediyoruz. Ve sağ olsunlar onlarda bizleri gerek Türkiye, gerekse uluslararası alanda başarı ile temsil ediyorlar. Mesela; Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonu olan Asuman Cığlıoğlu, Wushu Kung-Fu Avrupa Şampiyonu olan Hüseyin Eren Küçükoğlu. Destek sağlandığında hamuru kahramanlıklarla mayalanmış gençlerimizin uluslararası alanda üst düzey başarı sağlayabileceklerini biliyoruz ve spor alanında attığımız adımları buna göre düzenliyoruz. Bir diğer önemli takımımız ise Kastamonu Belediyesi Kadın Hentbol takımı. Kadın Hentbolunda Avrupa’nın en önemli organizasyonunda ülkemizi son iki yıldır temsil ediyoruz. Onlara da buradan başarılar diliyorum.

Belediye olarak üzerimize düşen her ne ise bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra yapmaya, destek olmaya devam edeceğiz. Belediyemizin kapıları dün olduğu gibi bugünde yarında sporcularımıza ve sporcu yetiştiren kulüplerimize ve antrenörlerimize açıktır. Al bayrağımızı Avrupa’da ve dünyada dalgalandıracak, İstiklal Marşımızı her platformda söyleterek bizleri onurlandıracak, gururlandıracak gençlerimizin arkasındayız. Tekrardan bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere ve bana bu ödülü layık görenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vidinlioğlu'na 'Yılın İl Belediye Başkanı' ödülü

TÖRENDE ÖDÜL ALAN DİĞER İSİMLER İSE ŞÖYLE

2022 yılının ödül alan isimleri Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Aksaray Belediye Başkanı Dr. Enver Dinçer, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve Sorgun  Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci olurken, Yılın İş İnsanı Cantürk Alagöz, Yılın Örnek Davranış Ödülü Mehmet Kenan Tekdağ, Yılın Sporcusu Milli Boksör Busenaz Sürmeneli, Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ve Yılın Televizyon Spor Müdürü Mehmet Çelik oldu.