Vidinlioğlu'ndan 'Genç Dostu Belediye' ödülüyle ilgili açıklama

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, 'Genç Dostu Belediye' ödülüyle ilgili açıklamada bulunarak, 'Gençlerimiz ile gücümüze güç katacağız' dedi.

  • 1370
Vidinlioğlu'ndan 'Genç Dostu Belediye' ödülüyle ilgili açıklama

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Türkiye Belediyeler Birliği’nin “Genç Dostu Şehir Fikir ve Proje Yarışması”nda alınan ‘Genç Dostu Belediye’ ödülüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

224 Belediyenin katıldığı yarışmada 262 proje yarışmış Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ise Kastamonu Belediyesi’nin ‘Gençlik ve Kültür Merkezi’ projesi ilk 22 proje arasında yer almıştı.

Kastamonu’da her yaştan vatandaşa en iyi hizmeti sunmak adına ellerinden geleni yaptıklarının altını çizen Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Bilindiği üzere ilçelerimiz 11 Ağustos tarihinde yüz yılın en büyük sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Yaşanan bu felakette canlar kaybettik. İlçelerimizde ciddi hasarlar oluştu. Bu tarihten itibaren tüm odak noktamız afet bölgelerimiz oldu. Devletimizin tüm kurumlarıyla omuz omuza vererek buradaki yaraları sarmak için gayret gösteriyoruz ve yaralar sarılıncaya kadar da Kastamonu Belediyesi olarak sahada olacağız.

Tabi böyle bir süreçte Türkiye Belediyeler Birliği’nin Gençlik ve Kültür Merkezi projemizi ödüle layık gördüğünü öğrendik. Ödül törenine afet bölgelerindeki çalışmaları bizzat takip ettiğimden katılamadım. Projemiz 500 bin TL’lik ödülün de sahibi oldu. Önümüzdeki süreçte amacımız bu projeyi hızla hayata geçirmek olacak. Tabi önemli bir proje, afetin izlerini sardıktan hemen sonra bakanlıklarımız ile gerekli görüşmeleri yapacağım. İnanıyorum ki el birliğiyle bu projeyi memleketimize kazandıracağız. Biliyoruz ki gençlerimiz ile güçlenecek onların bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle yükseleceğiz.

Bunun yanında Oyuncak Kütüphanesi ve Kreş ile KASMEK projelerimizin fiziki gerçekleşmeleri tamamlandı. Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi projemiz de ise çalışmalar başladı. Her yaştan hemşehrimize en iyi hizmeti sunabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”