Yaşar KARADENİZ

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz kimdir? Aslen nerelidir? Yaptığı görevler.

  • 5356
Yaşar KARADENİZ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

1965 yılında Samsun'da dünyaya gelen Yaşar Karadeniz, ilk, orta ve lise öğrenimini Samsun'da tamamladı. 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girerek 1987 yılında mezun oldu. 1988 yılında Amasya Valiliği'ne kaymakam adayı olarak atandı. 1987 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından lisan öğrenimi ve mesleki incelemeler yapmak üzere bir yıl süreyle İngiltere'ye gönderildi. Ardından kaymakam vekilliği stajını Erzincan ili Tercan ilçesinde yaptı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu bitirdikten sonra Yozgat'ın yeni ilçesi Yenifakılı'ya kaymakam olarak atandı.

Bu görevinin ardından Taşkent, Çukurca, Aybastı, Yeşilli, Beşikdüzü ve Eceabat'ta da kaymakamlık görevinde bulundu. 3 Eylül 2014 tarihindeki kararname ile Gaziosmanpaşa kaymakamı olarak atandı.

20 Ocak 2017 tarihinde Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım'ın emeklilik kararı alması sonrasında boşalan valilik makamına 2 Mart 2017 tarihinde geçici görev ile atanarak ilk Valilik görevini üstlendi. 10 Haziran 2020 tarihinde Manisa valiliğine atandı.