Aşk Yazarı Mustafa ÇİFCİ

Bir Yalnızın Defresif Güncesi

Aşk Yazarı Mustafa ÇİFCİ

  • 610

Kitap Tanıtım Yazıları

Mustafa Çifci

Kitap Adı: Bir Yalnızın Defresif Güncesi

Yazar: Perihan Akın

ISBN-978-605-9809-40-5

Yazmak hep özeldir...

Ölümsüzlüğe ilk adımdır yüreğinden geçenleri kâğıda dökülebilmek, bir öyküyü anlatabilmek, bir öyküye konu olabilmek. Ve en güzel hediyedir, yazarından bir kitap alabilmek, kitapla kendi iç dünyanı karşılaştırıp kendinden izler bulabilmek, bir duyguyu yürekten paylaşmak ise kırk yıllık dostluğa eş değerdir. Bir kitap imzalamak ise, bir yazarın kendi ruhunu karşıya hediye etmesi gibidir…

Herkes yazdığı mektupları, mesajları sadece yazılan kişinin okumasını isterken, “yazar” tam tersine, “al işte oku, burada ben varım” diyebilen kişidir.

Yaşamın içinde acılar, yoklular, hüzünler devam ederken kendi benliğinden hiç bir zaman ödün vermeyen aşk da devam ediyor, edecektir de. Her ne kadar, zaman zaman eski sevdaların yok olduğunu, iki gönül bir olunca samanlıkların seyran olmadığından yana olanlar olsa da, aşk her zaman, her koşul da yaşamaya devam etmektedir. Aşkın, yükselen değerler arasında alt sıralarda yer almaya başladığını düşünenler yaşamlarını hep ekonomik yönlere kaydırmış, dünyaya hep aynı pencereden bakanlar olup, bu kitap bu boş ve anlamsız düşüncelerin suratına bir tokat gibi patlıyor. Böyle düşünen insanların yanıldıklarını, her şeyin değerinin maddiyat olmadığını, paranın da satın alamadığı birçok şeyin varlığını gözler önüne seriyor. Gerçek olan, aşk her zaman, aşk olmaya devam edecektir. “Bir Yalnızın Defresif Güncesi”, bu anlamda, sevdayla, insan sevgisiyle yoğurulmuş bir eser.

Yazar, yaşamda hep yalanların ve sahtekârların olduğunu da dile getirirken bir yandan da insan sevgisi ve sevda kokan lirik metinleriyle insanı uzun bir yolculuğa çıkarıp yüreğimizi duygu selinin için de bir ırmağın akışına bırakıveriyor… Öyküleri kimi zaman ayrılık dolu olmuş olsa da aslında yaşamın savaşını anlatıyor. Sanki ağlamak ister de ağlayamamak gibi bir şey bunun adı.

Asıl gerçek olan içimizdeki sesimizdir.

Asıl gerçek olan maddi imkânların yapamadığını sevgiyle, kendiliğinden yapıldığını görebilmektir bazı şeyleri.

Ne var ki,  geriye kalan?

Ne var ki, boş koyup dolu alınabilen?

Aslında hiçbir şeyimiz yok bu dünyada!

Sevgi dünyamızdan başka hiçbir şeyimiz yok.

Sevginin büyüsü, insanın içini ılık ılık eden aşkın sıcaklığı hep yüreğinde saklı kalsın şair yürekli yazarımız...

Sevgili kitap okuruna ise, “bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız okuyun bu kitabı. Yolculuğa çıkacak kadar cesaretli değilseniz, kitabı alın ama bir köşede bekletin, okumayın! Dönüşte okursunuz.” Demekten başka söz bulamıyorum.

Yalnızlar Kraliçesi, Peri’ye selamlar olsun…2016

Yazarın Diğer Yazıları