Yeni Sağlık Müdürü belli oldu

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğüne, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Derdiyok getirildi.

  • 2244
Yeni Sağlık Müdürü belli oldu

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu'nun 15 Ekim itibariyle sözleşmesinin bitmesinin ardından 1,5 aydır vekaleten yürütülen müdürlük görevine, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çağdaş Derdiyok getirildi.

Çağdaş Derdiyok kimdir?

1989 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini İstanbul Bayrampaşa Suat Terimer Anadolu Lisesinde tamamladı. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak 2013 yılında mezun oldu. Tıp Fakültesi eğitimi esnasında Anadolu Üniversitesi’nde ikinci üniversite okuyarak Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans bölümünden 2013 yılında mezun oldu.

Mezuniyetinin aynı yılı içerisinde devlet hizmet yükümlülüğü ataması ile Ulus Şehit Piyade Er Hasan Hüseyin Oğuz İlçe Devlet Hastanesine atandı ve 6 ay boyunca acil serviste pratisyen hekim olarak çalıştı. Aynı hastanede 29/01/2014 tarihli karar ile hastanenin başhekimlik görevine başladı. Bartın Ulus ilçesinde 2015 yılında İl Sağlık Müdürlüğünün görevlendirmesiyle İlçe Sağlık Müdür Vekilliği görevi de verilerek her iki görevi 2015 yılına kadar yürüttü.

2015 ilkbahar TUS sınavı ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi sırasında Üniversite Araştırma Görevlileri Tıp Fakültesi Asistan Temsilcisi olarak üniversite hastanesi yönetim kurulunda ve Tıp Fakültesi Dekanlığı yönetim kurulunda görev aldı. Eğitimini 2019 Kasım ayında tamamladı. 2020 yılında Beykent Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği’nde yüksek lisans öğrenime başladı ve halen devam ediyor.

Devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile acil tıp uzmanı olarak 2020 yılında Mardin Devlet Hastanesinde görevine başladı. Mayıs 2021 itibariyle Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev aldı. 29.12.2021 tarihinde Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak atandı. 03/01/2022 tarihinde valilik oluru ile Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim vekili olarak atandı. Evli, 1 çocuk babası ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir.