Yeşilay bisiklet turu düzenleniyor

Geleneksel 11. Yeşilay Bisiklet Turu Kastamonu'da ilk defa düzenleniyor.

  • 663
Yeşilay bisiklet turu düzenleniyor

2011 yılından beri organize edilen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 2024 yılı itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun iş birliğiyle Türkiye'nin tüm şehirlerinde düzenlenecek.

Her yıl Türkiye genelinde 10 bini aşkın bisiklet severin katıldığı Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, ülkemizin en geniş kapsamlı ve en yüksek katılımlı bisiklet turu olma özelliğini taşıyor.

Türkiye genelindeki Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri ve gönüllülerin katkılarıyla birlikte gerçekleştirilen bisiklet turu, bisiklet severlerin katılımıyla festival havasında geçiyor.

İyi ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmak ve bağımlılıkların zararlarına karşı farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’na her yaştan bisiklet sever yoğun ilgi gösteriyor ve çocuk katılımcı sayısı da her geçen yıl artıyor.

Kastamonu’da bu sene ilki düzenlenecek olan Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 5 Mayıs 2024 Pazar günü Kışla Parkı’nda toplanılarak 10.30’da hareket edilecek. Sinan Bey kavşağından dönülerek Cumhuriyet Meydanı’nda tur son bulacak.

Tüm illerde gerçekleşecek 11. Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’na katılmak için yesilay.org.tr/tr/bisiklet-turu adresinden online kayıt yapılması gerekiyor.