'Yılanı suda boğduk'

Taşköprü Belediye Başkanı Çatal, 'İçme Suyu Arıtma Tesisi için yapım ihalesi evraklarını ilgili makamlara teslim ederek yılanı suda boğduk.' dedi.

  • 1810
'Yılanı suda boğduk'

Taşköprü'nün 50 yıllık doğal kaynaklı içme suyunu karşılayacak olan Hasanlı Göleti İçme Suyu Projesi'nde içme suyu boru hattının döşenmesinin ardından İçme Suyu Arıtma Tesisi Yapım İhalesine hazırlanılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, "Uzun yıllardır yılan hikayesine dönen İçme Suyu Arıtma Tesisi için yapım ihalesi evraklarını ilgili makamlara teslim ederek yılanı suda boğduk." dedi.

Başkan Çatal ayrıca; Büyükşehirlerde uygulanan Konvansiyonel İçme Suyu Arıtma Tesisinin Hasanlı Göleti İçme Suyu Projesi'nde de uygulanacağını belirterek geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptıkları görüşmenin ardından içme suyu ihtiyacını karşılamak için yapılacak olan Konvansiyonel İçme Suyu Arıtma Tesisinin yapım ihalesi aşamasının hızlandığı ve bugün itibariyle ihalenin tahmini bütçe evraklarını İller Bankası Bölge Müdürü Ümit Aziz Kara’ya teslim ettiklerinin müjdesini verdi.

İlçenin kısa süre içerisinde doğal kaynaklı içme suyuna kavuşması için sabırsızlandıklarını ifade eden Çatal, Konvansiyonel İçme Suyu Arıtma Tesisi yapım ihalesinin tahmini bütçesinin 230 milyon TL olduğunu, bunun yüzde 50'sinin SUKAP kapsamında ödeneceğini, diğer yüzde 50'sinin ise belediye tarafından ödeneceğini dile getirerek, "Kısa sürede hayata geçecek olan İçme Suyu Arıtma Tesisi ilçemize hayırlı olsun." dedi.