'Zor günleri birlikte aşacağız'

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu'ya gelen depremzede aileleri ziyaret etti. 'Zor günleri birlikte aşacağız.' dedi.

  • 2104
'Zor günleri birlikte aşacağız'

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede yıkılan binalardan kurtarılan ve binaları hasar gören depremzedelerin belirli illere sevk edilme işlemi sürüyor.

Bu çalışmalar doğrultusunda deprem bölgesinden 30 depremzede dün Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampına getirildi. Burada misafir edilen vatandaşları Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ziyaret etti.

Ziyarette çocuklarla bir süre oyunlar oynayan Başkan Vidinlioğlu, ayrıca ailelerle de görüştü. Ailelere bir ihtiyaçlarının da olup olmadığını soran Başkan Vidinlioğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Yolkonak İzcilik Kampına geldik. Dün akşam itibariyle yaklaşık 30 vatandaşımız deprem bölgesinden şehrimize geldi. Bir taraftan gelenlerin sayısı artıyor. Yetkililerden aldığım bilgiye göre, bugün yine deprem bölgesinden yaklaşık 60-70 kişinin daha şehrimize geleceklerini öğrendim. Yolkonak İzcilik Kampı’nın kapasitesi kadar burada depremzede vatandaşlarımıza kapılarımızı açmış olacağız. Depremzede vatandaşlarımızın bir kısmı Kahramanmaraş’tan bir kısmı da Hatay’ın Kırıkhan ilçesinden şehrimize geldi. Şu anda çok sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Bizde depremzede vatandaşlarımızın yanında olmak istedik. Bende Yolkonak İzcilik Kampı’na misafirlerin geldiğini öğrendiğimde gelip ziyaret etmek istedim. Çok şükür şu anda devletimizin koruması altındalar. İnşallah bu süreci birlikte atlatacağız. Zaten biz, birlikte güçlüyüz ve birlikte Türkiye’yiz. İnşallah bugünlerde gelip geçecek. Bizlerde misafirlerimizin yanına ara sıra uğrayıp ihtiyaçlarını mutlaka soracağız. Bundan sonrada izleyeceğimiz yol belli olacak. Deprem, 10 tane ilimizi kapsayan bir alanda oldu. Böyle bir afetten, böyle bir felaketten sonra muhtemelen bizim ilimizde de misafir edeceğimiz sayı 50 ila 100’lerde kalmaz. Daha büyük oranlarda gelenler olacaktır. Bizde bunun hazırlıklarını yapıyoruz elbette. Malum kış şartları da var, onun için barınma, ısınma, yiyecek ve içecek, bunların hepsi bir ihtiyaç. Bizde Kastamonu Belediyesi olarak bu ihtiyaçlar doğrultusunda az önce bir tır dolusu daha yardımı deprem bölgesine gönderdik. Zannediyorum 5-6 kamyonda hem su hem gıda hem erzak gönderdik deprem bölgesine, göndermeye de devam edeceğiz. İnşallah en kısa sürede bende bölgeyi ziyaret edeceğim. Çünkü şu anda bölgenin en sıkıntılı olduğu bir dönem. Bu yüzden şu anda gitmenin bir anlamı yok bir işin ucundan tutamadıktan sonra. Ama buradan ekiplerimizi gönderdik, oralarda çalışmalarına devam ediyorlar. Ekiplerimizle sürekli iletişim halinde gerekli bilgileri alıyoruz. İnşallah bu zorlu günleri de atlatırız. Misafirlerimize de hem geçmiş olsun hem de hoş gelmişler diyoruz.”

'Zor günleri birlikte aşacağız'
'Zor günleri birlikte aşacağız'
'Zor günleri birlikte aşacağız'
'Zor günleri birlikte aşacağız'