50 yıllık forma, 106 bin TL'ye alıcı buldu

Kastamonuspor 1966 Kulübü tarafından düzenlenen birlik ve beraberlik gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

  • 1935
50 yıllık forma, 106 bin TL'ye alıcı buldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonuspor 1966 Kulübü tarafından “Birlik ve Beraberlik” gecesi düzenlendi. Elit Balo Salonunda gerçekleştirilen gece, il protokolünden, iş adamlarından, sivil toplum kuruluşlarından, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden, ilçe belediye başkanlarından ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Tüm gelirleri Kastamonuspor 1966’ya bağışlanacak olan gecede Vali Yaşar Karadeniz tarafından KSK’lı futbolcuların imzaladığı futbol topu 1000 TL ile satışa sunuldu. En son futbolcuların imzaladığı futbol topunu AK Parti Belediye Meclisi Üyesi aynı zamanda Kebeci Market’in sahibi işadamı Zeki Kebeci, 25 bin TL vererek satın aldı. Gecede Belediye Başkanı Tahsin Babaş da futbolcular tarafından imzalanan Kastamonuspor 1966 formasını 25 bin TL ile satışa sundu. İhale usulü yapılan satışta futbolcuların imzaladığı formayı 80 bin TL ile Kastamonu Entegre Fabrikaları Direktörü Enüs Koç satın aldı.

Son olarak Kastamonuspor’un 50 yıl önce rahmetli İsmail Dikmenli tarafından giydiği forma satışa sunuldu. Formayı SFC Entegre Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu 106 bin TL vererek satın aldı.

SFC Entegre Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu, “Kastamonuspor’un elde ettiği başarının şuanda heyecanını yaşıyoruz. Bu yüzden binler, on binler, yüz benlerin hiçbir önüme olmuyor. İnşallah sezon sonunda Kastamonuspor’un şampiyonluğunu da aynı coşku ile kutlarız. O zaman bu yardımlar 100 binlerle falan kalmaz” dedi.

Gülamoğlu, ayrıca satın aldığı formanın Kastamospur’un tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, bu yüzden kulüpte kalmasının ve burada sergilenmesinin en doğru olacağını kaydetti. Gülamoğlu, formayı kulübe geri hediye etti.

Geceye, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Kastamonuspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.