Adalet Bakanlığında dereceye girenler belli oldu

Adalet Bakanlığı, Cumhuriyet'in 100. yılı anısına personeline yönelik fotoğraf yarışması düzenledi.

  • 1036
Adalet Bakanlığında dereceye girenler belli oldu

Adalet Bakanlığınca Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları ve "Personelin Sesi, Adaletin Nefesi" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Türk Bayrağı" temalı fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belli oldu.

Ankara Hakimevi’nde yapılan değerlendirme toplantısında, yarışmada dereceye girenler açıklandı.

Adalet Bakanlığında dereceye girenler belli oldu

(Birinci seçilen fotoğraf)

Türk bayrağının anlamını ve değerini ustalıkla yansıtan fotoğrafıyla jüri üyelerinden büyük takdir toplayan Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi personeli Haşmet Budak birinci oldu.

Adalet Bakanlığında dereceye girenler belli oldu

(İkinci seçilen fotoğraf)

İkinci sırayı Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli Bedrettin Yılmaz aldı. Yılmaz'ın eseri, duygusal derinliği ve anlamlı kompozisyonuyla dikkat çekti.

Adalet Bakanlığında dereceye girenler belli oldu

(Üçüncü seçilen fotoğraf)

Üçüncülüğü ise Vakfıkebir Adliyesi personeli Cemal Siyah aldı.

Yarışmaya katılan ve değerli eserlerini sunan tüm personel, Türk bayrağına duydukları sevgi ve bağlılığı sanatlarıyla ifade etmeleri nedeniyle ayrıca takdir edildi.

Türk Bayrağı Temalı Fotoğraf Yarışması, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan ve onları sanatla buluşturan bir platform olarak anlamını bir kez daha kanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı Foto Film Şube Müdürü Murat Çetinmühürdar, Parlamento Foto Muhabiri Mustafa İstemi, Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Emin Sansar, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nargis Özgen, Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Başkan Yardımcısı Kubilay İnan ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel'in kurul üyesi olduğu değerlendirme toplantısı Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.