'Anneler, ailenin ve toplumun yapı taşı'

Kastamonu Valisi Dallı, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak, 'Anneler, ailenin ve toplumun yapı taşını oluşturmaktadır.' dedi.

  • 406
'Anneler, ailenin ve toplumun yapı taşı'

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, "Sevgi, merhamet, şefkat ve fedakârlık timsali bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum." dedi.

Dallı, "Anneye hürmeti cennetin kapısını açacak bir anahtar olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak, anne ile evladı arasındaki bağın en güçlü bağ olduğuna inanıyoruz.

Dünyaya getirdiği yavrusunun bütün ihtiyaçlarını gözeten, ona hakikati öğreten annelerimizi, başımızın tacı ve en değerli varlıklarımız addediyoruz." ifadelerini kullandı.

"ANA DUASI ÜZERİMİZDEN EKSİK OLMASIN"

Vali Dallı, "İlk öğretmen olarak güçlü bireyler yetiştiren anneler aynı zamanda güçlü toplumların da temelini atmakta, ailenin ve toplumun yapı taşını oluşturmaktadır.

Hayatımız boyunca en önemli güç kaynaklarımızdan birinin de annelerimizin hayır duaları olduğunu iyi biliyoruz. Dolayısıyla ana duasının çocuklarımızın, ülkemizin ve milletimizin üzerinden eksik olmamasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kastamonu Valisi Meftun Dallı şöyle devam etti:

"Bu vesileyle, ahirete intikal etmiş tüm anneleri rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Bütün annelere aile bireyleriyle birlikte sağlık, huzur ve esenlik içinde geçecek bir ömür temenni ediyor ve bu anlamlı günlerini can-ı gönülden tebrik ediyorum."