Arkadaşların Kavgasında Silahlar Konuştu

Kastamonu'da üç arkadaş arasında çıkan kavgada silahlar konuştu. Kavgada, yoldan geçen bir kişi yaralandı.

  • 1185
Arkadaşların Kavgasında Silahlar Konuştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun Kuzeykent İş Merkezi'nde arkadaş olan Taşkın Ö., Yiğit E. ve Yasin K. arasında tartışma çıktı.

Henüz neden çıktığı belirlenemeyen tartışmanın büyümesi üzerine silahlar çekildi. Üniversitede okuyan gençlerin yoğun olarak bulunduğu kafeler bölgesinde peş peşe ateş edilmesi büyük paniğe neden oldu. Bu esnada rast gele ateş edilmesi nedeniyle yoldan geçen Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Sonar Korkmaz (22) olay yerinden kaçarken yaralandı.

Yaralanan Sonar Korkmaz, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındı. Burada tedavi altına alınan Korkmaz’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve Kastamonu’ya Kahramanmaraş’tan okumaya geldiği öğrenildi.

Öte yandan, devriye görevi yapan Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, silah seslerinin duyulması üzerine olaya müdahale etti. Trafik ekipleri, olayın daha da büyümesine engel olurken, olay sonrası kaçan zanlı Yasin K. ise, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Ardından olayla bağlantısı oldukları tahmin edilen Taşkın Ö. ve Yiğit E.’de polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Ayrıca Olay Yeri İnceleme ekipleri, olay yerinde uzun süre boş kovan aradı ve 7 adet boş kovan tespit etti.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)