banner231

Mantar toplarken kayboldular! Jandarma 1 gün sonra buldu

Kastamonu’dan Şenpazar ilçesinde mantar toplamaya giden iki kişi, ormanlık alanda kayboldu. Kaybolan şahısları jandarma ekipleri buldu.

ASAYİŞ 24.08.2020, 15:04 24.08.2020, 15:15
467
Mantar toplarken kayboldular! Jandarma 1 gün sonra buldu
banner105

Edinilen bilgiye göre, 21 Ağustos Cuma günü Kastamonu’dan Şenpazar ilçesine bağlı Dereköy köyüne mantar toplamak için giden Mehmet Kula (50) ve Mehmet Tülekoğlu (50), ormanlık alanda kayboldu. Kaybolduklarını anlayan Mehmet Kula ve Mehmet Tülekoğlu, Jandarma 156 İmdat Hattını arayarak yardım istedi. Bunun üzerine jandarma tarafından şahıslara telefonla ulaşılarak sakin olmaları, telefonlarını ise dikkatli ve tasarruflu kullanmaları, sadece jandarma tarafından belirlenen numara arandığında telefonu kullanmaları istendi. Ayrıca jandarma ekipleri, yaban hayvanlarına yönelikte şahısları telefonda bilgilendirerek yapması gerekenleri anlattı. Jandarma ekip araçları araziye çıkarak megafon ve sirenler çalarak Mehmet Kula ve Mehmet Tülekoğlu’na sesi duyurmaya çalıştı. Yapılan yoğun aramalar neticesinde ve telefonla yönlendirmeler neticesinde Mehmet Kula ve Mehmet Tülekoğlu’na, kaybolduktan 1 gün sonra Dereköy Köyü Yörecik Mevkiine yakın ormanlık alanda ulaşıldı. Şahısların, Şenpazar Toplum Sağlığı Merkezinde yapılan muayenelerinde herhangi bir sağlık sıkıntısına rastlanmadı.

Mehmet Kula ve Mehmet Tülekoğlu, kendilerine yardım eden jandarma ekiplerine teşekkür ederek, bir daha çok iyi bilmedikleri yere mantar toplamaya gitmeyeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
banner223
banner305
23
az bulutlu
banner315
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
banner306

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
EMLAK FİYATLARI