Babaş, Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya gelerek, muhtarların istek ve taleplerini dinledi.

  • 514
Babaş, Muhtarların Sorunlarını Dinledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Belediye Kafeteryası'nda gerçekleştirilen toplantıda mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyen Tahsin Babaş, ayrıca Kastamonu Belediyesi olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında muhtarlara bilgiler verdi.

Belediye olarak Kastamonu genelinde yapılması gereken her türlü çalışma üzerinde titizlikle durduklarını ifade eden Tahsin Babaş, “Kendi bünyemizde kadromuz genişletmek adına çalışmalarımız devam ediyor. 90 kişiyi işe başlatacağız ve bizimle çalışmak isteyenler İŞ-KUR’a belediyede çalışmak istiyorum diyerek başvuru yapabilir. Bu çalışmada farklı departmanlar yer alıyor” dedi.

Belediye olarak istihdam ve kariyer merkezi kurduklarını anlatan Tahsin Babaş, “Bireylerle ilgili konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizim bünyemizde çalışan personelin en düşüğü asgari ücretin yüzde 50 fazlasını alıyor. Kadrolu elemanımıza ise yüzde 10 zam verdik. Türkiye’de bunu yapabiliyorum diyen belediye varsa çıksın gelsin. Biz halkımız için çalışıyoruz ve arz taleplerini bize iletmeleri yeterli olacaktır” diye konuştu.

Muhtarların mahallelerindeki isteklerini tek tek dinleyen Babaş, şehrin temizliğine büyük önem verdiklerini söyledi. Mahalle muhtarlarından mahallelerinin temizliğini isteyen Tahsin Babaş, “Mahallelerimizin tamamında en dip noktada dahil temizlik yapılması lazım. Buna çok önem vermeliyiz. Biz belediye temizlik işleri olarak bütün mahallelerimize koşturuyoruz ama muhtarlarımızın da mahallelerini temiz tutmaları gerekir” dedi.

“DOĞALGAZINI ALAMAYAN BİZE GELSİN”

Evine doğalgaz almakta zorluk çekenlerin belediyeye ulaşmalarını isteyen Tahsin Babaş, “Biz doğalgazı evine almada yardımcı oluruz. Ekiplerimiz gereken işlemi uygularlar. Fen İşleri bağlamında sanat yapılarının çalışmalarına devam ediyoruz. Eski Kastamonu dediğimiz yapıyı bozmamak için SİT alanı içerisinde duvar yapmamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“TARİHİ DOKU ESKİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR”

Belediye olarak konak onarımları hakkında da muhtarlarla istişare eden Başkan Babaş, “Bizim konak onarımlarımız devam ediyor ve belediye olarak bir çok konağımızda onarma çalışmalarımız oldu. Tarihi doku eski yüzüne kavuşuyor. Aşağıimaret’ten başlayıp Kefeli Yokuşu’na kadar bütün konaklarda restorasyon düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)