Babaş'tan Erbilgin'e üslup dersi!

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan adayı Babaş, Erbilgin'e üslup dersi vererek, 'Gidelim görelim söylediği gibi mi?' dedi.

  • 963
Babaş'tan Erbilgin'e üslup dersi!

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan adayı Tahsin Babaş, Tv366 ve Açıksöz TV ortak yayınına konuk oldu.

Babaş, Erbilgin’e üslup dersi vererek, "Sayın Erbilgin ile buyursun gidelim orada bir kahve içelim, görelim söylediği gibi mi?" dedi.

Babaş, "Biz insanımızın refahı, gençlerimizin geleceği, şehrimizin kalkınması için tam yol ileri çalışırken, yalan ve iftirayı sözüm ona siyaset diye sunanların suni gündem yaratma çabalarına dönüp dönüp cevap vererek milletimizin değerli zamanını heba edemeyiz.

Çoluk çocuğu ailemizi siyasete malzeme yapmak çok çirkin, bunu doğru bulmuyorum. Ne yapalım şimdi ben de Sayın Erbilgin sizin eşiniz neden milletvekilinin yanında çalışıyor, diye sorayım mı? Ben bu üslubu doğru bulmuyorum.

Nezaketli bir üslubu tercih ediyorum. 35 yıllık bir belediyeci olarak gerek devlet memuru gerek belediye başkanı olarak hep halkımızın içinde oldum, göz göze yüz yüze baktık, biz siyaseten gelip siyaset bitince de gidenlerden olmadık.

Polemiklere ayıracak zamanımız da boşa harcayacak enerjimiz de yok, bunu özellikle belirteyim. Şimdi gelelim dün sizin programınızdaki iddialara;

Hikmet Erbilgin Bisiklet Yolu projemiz için 'Akşamcıların yeri oldu' dedi. Öncelikle bu orada ekmek kazanan esnafa büyük bir haksızlıktır. İnsanlar orada hafta sonu aileleriyle piknik yapıyor çocuklarıyla geziyorlar. Ben de torunumla oraya pek çok defa gittim. Yapılan projeleri karalayacağız diye hemşehrilerimizin ekmeğiyle oynanmasına müsaade etmem. Baştan beri ahlaklı siyaset diyoruz ve daima bunun arkasında duracağız. Sayın Erbilgin ile buyursun gidelim orada bir kahve içelim, görelim söylediği gibi mi?

Oğlum Metehan Babaş’ı belediyeye benim aldırmadığımı Turhan Başkan döneminde belediyeye girdiğini bütün Kastamonu öğrendi fakat Hikmet Erbilgin öğrenemedi. Bu işler algıyla değil verilerle istatistiklerle olur. Oğlumun belediyeye girdiği tarih ortadadır. Aksini ispat edebilecek varsa çıksın ortaya.

Beden Eğitimi Öğretmeni olduğu için Spor Eğitmeni olarak 2011 yılı Şubat ayında girdiği belgelidir. Kastamonu, bizim için üzerine ahlaksızca siyaset yapacağınız bir yer değil.

Dünkü programdan bir ders çıkarılacaksa o da şudur: Bizim gerçekleştirdiğimiz projeler olmasaydı programda hiçbir şey konuşulamazdı.

Çünkü baştan sona bizim projelerimizi anlatarak adeta benim partilim gibi konuştuğu için Erbilgin’e teşekkür ediyorum. Evet, Bisiklet Yolu bizim projemizdi bugün insanların hayatın koşuşturmacasından uzaklaşıp aileleriyle vakit geçirebildikleri, nefes aldıkları bir alanları var. Evet, Kastamall bizim projemizdi. Yüzlerce insan istihdam ediyor ve oradan ekmek yiyor. Şehrimizin girişine farklı bir vizyon kattık. Kuzeykent nasıl başlı başına bir merkez olduysa Olukbaşı da öyle bir merkez. Kalkınmanın yolu şehirdeki merkezi alanların sayısını arttırmaktır. Tabi onların tek gündemi bizim yaptıklarımızı konuşmak. O sebeple Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü tekrar etmek istiyorum: Onlar konuşur AK Parti yapar.

Kastamonu, bizim için üzerine ahlaksızca siyaset yapacağınız bir yer değil, vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmak için bize proje yapma fırsatı verilen önemli bir görevdir. Ben bütün sorulara az evvel cevap verdiğim gibi cevap verebilirim fakat biz ekibimizle beraber proje üretmeye geliyoruz. Enerjimizi onların polemiklerine harcayamayız." dedi.