Bahçeli, Twitter Hesabından Açıklamalarda Bulundu

MHP Genel Başkanı Bahçeli, resmi Twitter hesabından son günlerde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

  • 331
Bahçeli, Twitter Hesabından Açıklamalarda Bulundu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yüzsüzlük terörün yüz görümlüğü, arsızlık hıyanetin tutunduğu daldır. Bir yanda barış diyorlar, diğer yanda fistan giyip katliam yapıyorlar. Barış; tahriş ve tahrif edilmiş, anlam ve içeriği tasfiye edilmiş, aynı zamanda düşmanların eline düşmüş tutsak bir kavramdır” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, resmi Twitter hesabından son günlerde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. “Şu ülke tablosuna bakınız; ağlaya ağlaya gözyaşları kurudu, yana yana ciğerler kül oldu” diyen Bahçeli, “Türkiye dört bir koldan ölüm salgınına tutuldu. Her gün tabutlar omuzlarda taşınıyor, her gün millet gün yüzü görmemiş felaketler yaşıyor. Hainler, işbirlikçileri koro halinde barış diyor! Nereye kadar bu kirli ve kanlı saldırılar sürecek? Daha kimler toprağa düşecek? Yarın hangi analarımız ağıtlar yakacak, meçhul! Barış; şiddet ve cinayetlerin kılıfı olmuş, özgürlük ve demokrasi de şerefsizliğin sığınağı haline getirilmiş. Her şey ters, her şey yanlış. Yüzsüzlük terörün yüz görümlüğü, arsızlık hıyanetin tutunduğu daldır. Bir yanda barış diyorlar, diğer yanda fistan giyip katliam yapıyorlar. Barış; tahriş ve tahrif edilmiş, anlam ve içeriği tasfiye edilmiş, aynı zamanda düşmanların eline düşmüş tutsak bir kavramdır. Gerçek bu” ifadelerini kullandı.

“KURŞUN ATANLARA KARŞI TEPKİSEL İMZA ATILMASINI BEKLEYEN SAFDİLLER OLDUKÇA, KAN DİNMEZ, ÖLÜMLER DURMAZ.”

Barış ya da çözümün terörizmin korunağı, kötülüğün ve kötü emellerin beşiği olduğunu ifade eden Bahçeli şunları kaydetti:
“Bu beşikte çocuklar sallanmıyor, babaları sallandırılıyor. Doğuda pusu atıp, batıda kuzu postuna bürünenler; haberiniz olsun, taktığınız maskeler, içine girdiğiniz etekler hiçbirinizi kurtaramayacak. Bakıyorsunuz, katiller masumları öldürüyor, dönüyor barış diyorlar. Canevimizden vuranlar, çok geçmeden çözümcü kisvesine bürünüyorlar. Nasılsa ortalık boş, siyasi irade mefluç. Kurşun atanlara karşı tepkisel imza atılmasını bekleyen safdiller oldukça, kan dinmez, ölümler durmaz.”

“ÜLKEYİ YÖNETEN BEYLER; TÜRKİYE TERÖRÜN BOYUNDURUĞUNA GİRDİ, DAHA NEYLE MEŞGULSÜNÜZ?”

“Analarımız ağlamayacaktı değil mi? Terör sonlanacak, dağlardan çiçekler toplanacaktı, böyle söylenmiyor muydu?” diyen Bahçeli, “Oysaki her söz yalan çıktı. Şimdi de deniyor ki, silahların susması değil, gömülmesi lazımmış. Ne var ki gömülen masum evlatlarımızdır, umutlardır, dipdiri hayallerdir. Silahları gömerlerse bir gün tekrar çıkarırlar. Eğer silahlar ve silah tutan eller kırılırsa asıl o zaman bahar gelir bu cennet vatana. Çözüm Süreci buzdolabına alınmış, öyle ifade ediyorlar. Asıl küllenmesi gereken süreçtir, çözümü buzdolabına kaldırmak bozulmasına önlemdir. Ülkeyi yöneten beyler; Türkiye terörün boyunduruğuna girdi, daha neyle meşgulsünüz? Anket yaptırıp seçim için fırsat kollamak da ihanettir. Aziz milletim tasalanma, dert etme, üzülme; aziz varlığını canından aziz ve muhterem bilen vatan sevdalıları, Türkiye aşıkları nöbettedir. Boşuna söylememiş Yusuf Has Hacip; ‘Huzur zahmetle birlikte gelir. Sevinç kaygıyla birlikte gelir.’ Zahmete katlandık, sıra huzurda. Acıya dayandık, sıra Türk milletinin gücünü göstermede. Yine diyor ki Yusuf Has Hacip; ‘Nereye gidersen git, yalnız iyi ol. Soya ve asalete bakma, iyiliği kendinde ara.’ İnsanların iyisi gaflete düşmez, nereye giderse doğru yolu arar. Doğruyu araya araya bulacağız; akıl, şuur ve irfanla emanete sahip çıkacağız” değerlendirmesinde bulundu.

(İHA)