Bakan İpek'ten Başörtülü Hakim Açıklaması

Adalet Bakanı Kenan İpek, başörtülü bir hakimin fotoğrafının gizlice çekilerek yapılan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

  • 570
Bakan İpek'ten Başörtülü Hakim Açıklaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ADALET BAKANI KENAN İPEK: "MEVZUATIMIZDA HAKİMLERİMİZİN GÖREVLERİ ESNASINDA BAŞÖRTÜSÜ TAKMALARINA MANİ BİR HÜKÜM BULUNMAMAKTADIR. HAKİMİMİZİN SUÇ İŞLEMİŞ GİBİ BU FOTOĞRAFININ 1 KASIM SEÇİM SONUCUYLA DA İRTİBATLANDIRILARAK YAYINLANMASINI DOĞRU BULMUYORUZ"

Adalet Bakanı Kenan İpek, başörtülü bir hakimin fotoğrafının gizlice çekilerek yapılan haberlere ilişkin, "Mevzuatımızda hakimlerimizin görevleri esnasında başörtüsü takmalarına mani bir hüküm bulunmamaktadır. Hakimimizin suç işlemiş gibi bu fotoğrafının 1 Kasım seçim sonucuyla da irtibatlandırılarak yayınlanmasını doğru bulmuyoruz" dedi.

Adalet Bakanı Kenan İpek, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin tek başına iktidar olmasının ardından bir hakimin kürsüde başörtülü fotoğrafının yayınlanarak haber yapılmasına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Bakan İpek, açıklamasında "Bir hakimimizin kürsüde gizli çekildiği anlaşılan başörtülü resmi sosyal medya üzerinden yayınlanmaktadır. Mevzuatımızda hakimlerimizin görevleri esnasında başörtüsü takmalarına mani bir hüküm bulunmamaktadır. Hakimimizin suç işlemiş gibi bu fotoğrafının 1 Kasım seçim sonucuyla da irtibatlandırılarak yayınlanmasını doğru bulmuyoruz" ifadelerini kullandı.

ANKARA (İHA)