Başkan Babaş 'Lösemi'ye karşı yekvücut olalım'

Lösemiyle mücadelede farkındalık yaratmak için Belediye Başkanı Tahsin Babaş Ɖ tüp kan 1 can' sloganıyla kampanya başlattı.

  • 437
Başkan Babaş 'Lösemi'ye karşı yekvücut olalım'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Akut Lenfoblasik Lösemi hastası olan ve 60 günlük yaşam mücadelesinde ilik nakli bekleyen 14 yaşındaki Sonat Emre Özcan için Kastamonu’da kampanya başlatıldı. Belediye Başkanı Tahsin Babaş, bu kampanyaya hem sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla  hem de Kızılay Şubesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretle destek oldu.

“HAYDİ SONAT EMRE ÖZCAN VE TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KIZILAY ŞUBESİNE KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPMAYA”

Belediye Meclis Üyeleri ve Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi yönetim kuruluyla Kastamonu Kızılay Şubesi’ne giden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 18-50 yaş aralığındaki herkesin Lösemi’yle mücadele eden Sonat Emre Özcan ve tüm lösemi hastalarının yanında olmasını istedi. “Kök hücre bağışının  korkulacak bir durum değil” diyen Başkan Babaş, “İnsan hayatı çok önemli. Çocuklarımızın hayatı ise her şey den önemli. Sonat Emre Özcan kardeşimiz Lösemi’yle 60 günlük hayati bir mücadele içerisinde. Eğer uygun donör bulunamazsa bu hayatta olamayacak. Bizler üzerimize düşeni yapmalıyız. Kastamonu olarak Lösemi’yle karşı yek vücut olup çocuklarımızın yanlarında olmalıyız.  Biz gereken farkındalığı yaratabilmek adına elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Aziz hemşehrilerimizin konuya duyarlı olacaklarından en ufak bir şüphe duymuyorum. Ben inanıyorum ki aranan donör Sonat Emre Özcan’ın Ana ocağı Kastamonu’dan çıkacak. Sonat Emre yaşayacak.” diye konuştu.

“İYLİĞİN, DOSTLUĞUN VE KAN BAĞŞININ TARAFI OLALIM”

Üç tüp kan vererek bir canı kurtarabilme ihtimalinin insanın hayatında yakalayabileceği en onur verici durum olacağının da altını çizen Başkan Babaş, “Lösemiyle mücadelede donör olmak işte bunun için çok önemli. Bir diğer önemli konu ise kan bağışı yapmaktır. Ülkemizde her dört saniyede bir ünite kana ihtiyaç duyulduğunu unutmamalıyız. Kan herkesin ihtiyaç duyabileceği bir sıvıdır. Her bağış üç kişinin hayatını kurtarır. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bunun için Kızılay Şubelerimize düzenli kan bağışı yapmak ve bununla ilgili bilgiler almaktan kimseye zarar gelmez. Hep birlikte iyiliğin, dostluğun ve kan bağışının tarafı olalım.” İfadelerini kullandı.

Başkan Babaş yaptığı açıklama sonrasında Kızılay Şubesi yetkililerinden kan bağışı ve kök hücre bağışıyla ilgili bilgiler aldı çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaret sona erdi.