Başkan'dan İlçe Kadınlarına, Kadınlar Günü Jesti

Taşköprü Belediyesi'ni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği kadınlara özel eğlence programında Taşköprülü kadınlar doyasıya eğlendi.

  • 700
Başkan'dan İlçe Kadınlarına, Kadınlar Günü Jesti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BAŞKAN’DAN İLÇE KADINLARINA, KADINLAR GÜNÜ JESTİ

Taşköprü Belediyesi'ni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği kadınlara özel eğlence programında Taşköprülü kadınlar doyasıya eğlendi. 
Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen eğlence programında ilk olarak Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprülü kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Kadınların toplumun mihenk taşları olduğunu vurgulayan Arslan, Taşköprülü kadınların gerek sosyal yaşamda gerekse gerek siyaset gerekse bütün toplumsal olaylarda daha fazla rol üstlenmesi gerektiğini ve yerel yönetim olarak kadınlardan gelecek talepler doğrultusunda proje ve desteklere her zaman hazır olduklarını belirtti.
Daha sonra ise Arslan, daha önce 5 çocuğu kemik rahatsızlığından dolayı vefat eden ve tek çocuğu da 40 yıldır kemik hastası olan Hilmiye Özel'e Yılın Kadını plaketini takdim etti.
Ayrıca programda Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırlanan pastayı da Taşköprülü bayanlarla birlikte kesti. Arslan, bayanlara çiçek ve flar takdiminin ardından salondan ayrılmasından sonra ise Taşköprülü bayanlar geçtiğimiz aylarda Star TV ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye Yarışması ile tanınan Taşköprülü piyanist İbrahim Tüysüz'ün şarkıları ve oyun havaları ile doyasıya eğlendi. Çeşitli yarışmalar ile bayanların unutulmaz dakikalar yaşadığı gecede Taşköprü Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Selma Türkmen tarafından hazırlanan defilesi ise Taşköprülü bayanlardan tam not aldı. Gecede sahne alan Müzik Öğretmeni Tuba Kuru ise keman ve gitar eşliğinde bayanlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Taşköprülü bayanlarında şarkılarına eşlik ettiği Tuba Kuru, Taşköprülü kadınların her zaman eğlenmeyi hak ettiğini belirtti.
Çok sayıda kadının katıldığı ve çok sayıda kişinin ayakta izlediği program gecenin ilerleyen saatine kadar sürdü.