Milli Eğitim Proje Ekibi Macaristan'dan Döndü.

Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projesi ekibinin Macaristan'dan döndüğü bildirildi.

  • 483
Milli Eğitim Proje Ekibi Macaristan'dan Döndü.
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MİLLİ EĞİTİM PROJE EKİBİ, MACARİSTAN’DAN DÖNDÜ

Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projesi ekibinin Macaristan’dan döndüğü bildirildi. 

Kırsal Alanda Girişimcilik İçin Yenilikçi Yollar (İnnovative Pathways for Entrapreneurship in Rural Areas) adlı LDV projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü ve beraberindeki proje katılımcıları Macaristan hareketliliğini tamamlayıp Kastamonu’ya döndü.

Proje kapsamında Macaristan’ın güneyindeki Hódmezovásárhely kentine giden ekipte, İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Merkez Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yaşar Abasıyanık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Biriminden Ahmet Şirin, Gökhan Savaş ve Halk Eğitim Merkezi eğitimcileri yer aldı.

Eğitimcilerin ziyaretlerinde, Macaristan başta olmak üzere, İspanya, Estonya, ve Letonya’dan gelen katılımcılarla birlikte seramik ve çömlek üzerine atölye çalışmalarına katıldılar ve Kastamonu’ya özgü el sanatlarını örneklerle tanıttılar. Aynı zamanda katılımcı ülkelerin de el sanatları hakkında yapılan bilgi paylaşım toplantılarına katıldılar.

Projenin bir sonraki hareketliliği Eylül 2013’te Kastamonu’da gerçekleştirilecek ve diğer ülkelerden gelen katılımcılar Kastamonu’nun el sanatları tanımaya yönelik atölye çalışmalarına katılacaklar.