Çember operasyonlarında yakalandılar

Bakan Yerlikaya, 81 ilde aranan şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda 5 bin 309 firarinin yakalandığını söyledi.

  • 2427
Çember operasyonlarında yakalandılar

81 ilde aranan şahıslara yönelik "Çember Operasyonu" düzenlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde aranan şahıslara yönelik yapılan "Çember Operasyonları"nda arama kaydı bulunan 5 bin 309 firarinin yakalandığını söyledi.

Yerlikaya, "Firari suçluların sokaklarımızda gezmesine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Yakalanan şahıslardan, 10’unun 10 yıldan daha uzun zamandır arandığı, 41’inin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 5 bin 258’inin ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi.

İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlüklerince 81 il genelinde son 4 gün içinde yol uygulamalarında, iş yeri ve evlere yapılan operasyonlarda yakalama kararı bulunan 5 bin 309 aranan şahıs yakalanıp adalete teslim edildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi ve operasyonlara katılan tüm polislerimizi, jandarmalarımızı, sahil güvenliğimizi tebrik ediyorum. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." ifadelerini kullandı.