'Çiftçimizin yanında olacağız'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Ekmekci, Taşköprü'de dolu vuran köylerdeki üreticilerle bir araya gelerek, tarlalarda incelemede bulundu. 'Çiftçimizin yanında olacağız.' dedi.

  • 1380
'Çiftçimizin yanında olacağız'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, Taşköprü’nün dolu vuran Donalar, Avşar, Karapürçek ve Bey köylerinde üreticilerle bir araya geldi ve tarlalarda incelemede bulundu.

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, İl Müdür Yardımcısı Özcan Gazioğlu, Taşköprü İlçe Müdürü Mehmet İpek'in de bulunduğu ziyarette Milletvekili Ekmekci, Avşar Muhtarı İbrahim Çakır, Karapürçek Muhtarı Cahit Kurt, Donalar Muhtarı Cengiz Sürer, Bey Muhtarı Osman Topçu ve üreticilerden bilgi aldı.

Milletvekili Ekmekci yaptığı açıklamada, "Önceki gün gerçekleşen dolu yağışında 4 köyümüzdeki ekili alanlarda zarar oluştu. Kamu yetkililerimiz zarar tespit çalışmasını başlattılar. Üreticilerimizle birebir görüştük. Sarımsak, arpa ve şekerpancarı başta olmak üzere ekili alanlarda sıkıntı var. İlgili kamu kurumlarımız gerekli çalışmaları başlattı. Ben de sürecin takipçisi olacağım. Üreticilerimize geçmiş olsun. Çiftçimizin daim yanında olacağız." dedi.