Cinayet şüphelisi adliyeye sevk edildi

Kuzyaka köyü Baylar Mahallesi'nde tartıştığı köy muhtarını av tüfeği ile vurarak öldüren şüpheli şahıs, jandarma ekipleri tarafından adliyeye sevk edildi.

  • 2191
Cinayet şüphelisi adliyeye sevk edildi

28 Nisan günü Kastamonu Merkez ilçeye bağlı Kuzyaka köyü Baylar Mahallesi’nde meydana gelen cinayet olayında; Kuzyaka köyü Muhtarı Mehmet Başoğlu, iddiaya göre mahalledeki evlerden su faturası ücretlerini toplamak istemiş, eskiden aynı köyde muhtarlık yapan şüpheli Mehmet D. su parasını ödemeyeceğini söyleyince aralarında telefonda tartışma çıkmış, yaşanan tartışmanın ardından Başoğlu, azası ile su faturası için mahallede yaşayan bir vatandaşın evine gitmişti. Bu sırada şüpheli Mehmet D., Başoğlu’nun bulunduğu evin önüne gelerek pompalı tüfekle ateş açmıştı.

Yakalanan şüpheli şahıs adliyeye sevk edildi

Olayın ardından kaçan şahıs, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Kastamonu Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorgusu tamamlanan şüpheli Mehmet D., yapılan sağlık kontrolünün ardından Kastamonu Adliyesi'ne sevk edildi.

Geniş güvenlik önlemleri arasında adliyeye getirilen cinayet şüphelisinin, daha önce de 'cinayet' suçundan sabıka kaydının olduğu öğrenildi.