Daday Orman İşletmesinde FSC denetimleri sona erdi

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’nün Daday Orman İşletme Müdürlüğü’nde bir süre önce başlattığı Uluslararası FSC Orman Yönetimi Sertifikasyon Süreci denetimi sona erdi.

Daday Orman İşletmesinde FSC denetimleri sona erdi

FSC belgesini elinde bulunduran fakat 5 yılda bir bu belgeyi yenilemek zorunda olan Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Daday Orman İşletme Müdürlüğü, bu denetim sürecini başarılı bir şekilde geride bıraktı.

FSC adına Daday Orman İşletme Müdürlüğü’nün çalışmalarını denetlemeye gelen sertifikasyon uzmanları, denetimin ilk gününde ormanları gezerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyaret sırasında yerli ve yabancı konuklara Daday ile ilgili bilgi veren Daday Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Daday Orman İşletme Müdürlüğü olarak sertifikasyon konusuna çok önem verdiklerini ve bu konuda derslerine iyi çalıştıklarını söylediler.

Bu sertifikanın sürdürülebilir olmasının çok önemli olduğunu bildiren yetkililer, çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdıklarını, bu denetimler sonunda eksikliklerini görüp, giderme yoluna giderek, hedeflerinin uluslararası standartlarda sürdürülebilir ormancılık yapmak olduğunu kaydettiler.

Denetimlerin sonunda Daday Orman İşletme Müdürlüğü, FSC denetimlerini başarılı bir şekilde tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER