banner231

Millet Bahçesi’ne 80 dönüm daha tahsis edildi

Kastamonu Belediye Meclisi tarafından Millet Bahçesi için tahsis edilen 240 dönüm arazi 320 dönüm alana çıkartıldı.

EKONOMİ 27.08.2020, 01:38
503
Millet Bahçesi’ne 80 dönüm daha tahsis edildi
banner105

İhalesi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Kastamonu Millet Bahçesi için “Uygulama Projesi İhalesi” 18 Eylül’de saat 14.30’da yapılacak.

MİLLET BAHÇESİ’NE 80 DÖNÜM DAHA EKLENDİ

Kuzeykent Mahallesi’nde inşa edilecek olan Millet Bahçesi projesi için daha önceden Kastamonu Belediyesi Meclisi tarafından tahsis edilen yaklaşık 240 dönüm arazi son yapılan çalışmaların ardından 320 dönüme çıkartıldı.

BAKANLIKLARLA YOĞUN GÖRÜŞMELER OLDU

Yapım ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirecek Millet Bahçesi’nin Kastamonu’ya kazandırılması için Bakanlıklarla yoğun bir görüşme trafiğine giren Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, bu görüşmelerin neticesinde somut sonuçlar elde etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan toplantıların ardından “Millet Bahçesi Uygulama Projesi” ihale tarihi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından açıklandı. TOKİ, 18 Eylül 2020 saat 14:30’da yapım ihalesine çıkılması kararı açıklandı. 

“KASTAMONU’YA YAKIŞIR BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK”

Projenin Kastamonu’ya hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Göreve geldiğimizde ilk ele aldığımız projeler arasında Millet Bahçesi vardı. TOKİ tarafından ilk sunulan proje yavan bulunduğu bizlere iletildi. Kastamonu’ya uygun bir Millet Bahçesi projesini ekibimizle hazırladık. Bizim göreve geldiğimizde bu alan 240 dönüm olarak görünüyordu. Biz bu araziyi 320 dönüm alana çıkarttık. Türkiye’nin en güzel Millet Bahçeleri’nden biri Kastamonu’ya yapılacak. Ekibimiz tarafından sunulan proje takdir gördü. Yeşilin kenti Kastamonu’ya yakışır bir Millet Bahçesi vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Çevre Şehircilik Bakanlığımız ve TOKİ ile uyum içerisinde çalışacağız. Şehrimizin değerine değer katmak adına projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. ” diye konuştu. 

ÇOK KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK

Elde edinilen bilgiye göre; Kastamonu ili, Merkez ilçesi, Kuzeykent Mahallesi Millet Bahçesi içerisinde yürüme yolları, bisiklet yolları, Millet Kıraathanesi ve Kastamonulu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı tüm sosyal alanları barındıracak bu projenin halkın hizmetine en kısa sürede teslim edileceği de açıklandı.

Yorumlar (0)
banner223
banner305
24
açık
banner315
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
banner306
EMLAK FİYATLARI